Čo priniesla nová iOS 6 ?

Včera bola na WWDC spolu s ďalšími novinkami predstavená aj nová iOS 6, ktorá so sebou priniesla až 200 nových funkcíí. Poďme sa spolu pozrieť aké to sú a povedať si niečo o nich bližšie.

Nové 3D Mapy

Krásne od základov navrhnuté nové mapy, zmenia to, ako vidíte svet. Mapy sú ako graficky, tak aj textovo úplne detailné. Nové mapy neamjú s Google nič spoločné (Google je už minulosťou). V nových 3D mapách sa môžete nakláňať a otáčať pre zobrazenie v najvyššej kvalite. Aj napriek prudkému nárastu mestskej scenérie sa pozrite na pamiatky zo vzduchu v úžasnej a vysokej kvalite. Viac o mapách sa dočítate v našom samostatnom článku.

 Vylepšená Siri

S príchodom iOS 6 sa Siri naučila rozumieť viacerým jazykom a je k dispozícii aj pre iPad 2 a Nový iPad. Siri je oveľa inteligentnejšia. Chcete vedieť, najnovšie výsledky a štatistiky vašich obľúbených tímov a hráčov ? Vďaka iOS 6, Siri pozná odpovede. Alebo máte chuť na filmový večer ? Siri vám ukáže najnovšie recenzie a kiná v blízkosti. Nájdite tie najlepšie reštaurácie v meste. Siri spustíte aj bez toho aby ste museli niečo stlačiť.  Môžete dokonca použiť Siri, na napísanie statusu na Facebooku alebo Tweetu.

Integrácia s Facebookom

Integrácia s najväčšou sociálnou sieťou na svete je teraz ešte jednoduchšia, ako inokedy . Nemusíte sťahovať žiadnu aplikáciu. Zdieľanie fotografií na Facebooku priamo z fotoaparátu je už samozrejmosťou. Môžete sa taktiež pochváliť vysokým skóre v hrách na Game Centeri. Ak máte plné ruky, povedzte Siri, aby napísala status za vás. Nikdy už nezmeškáte narodeniny, alebo stretnutia, pretože Facebook udalosti sú integrované priamo do kalendára. Taktiež profily vašich priateľov z Facebooku budú začlenené do kontaktov. Jednoducho perfektné.

Spoločné zdieľanie Photo Streamu

Odteraz sa môžete podeliť so svojimi fotografiami, len s ľuďmi, ktorých si vyberiete. Stačí len vybrať fotky z Photo Streamu, kliknúť na tlačidlo Zdieľať, vybrať toho s kým sa chcete o ne podeliť a je to – fotografie sú na ceste. Priatelia pomocou iCloudu na iOS alebo Macu okamžite dostanú fotografiu na úpravu do iPhoto. Môžete si dokonca zobraziť zdieľané fotografie na Apple TV. Ak zdieľate fotografie s ľudmi, ktorí nevlastnia žiadne iZariadenie, tak si ich jenoducho môžu prezerať na webe.

 Passbook

Vaše cestovné lístky, filmové vstupenky, obchodné kupóny, vernostné karty a ďalšie je odteraz na jednom mieste. S Passbook, môžete použiť svoj iPhone alebo iPod touch k vybaveniu letu, vstupu na film, uplatnenie kupónu a mnoho dalších. Môžete tiež vidieť, kedy sa platnosť vaších kupónov skončí, kde sú vaše sedadlá v koncertných sálach. Táto aplikácia je obrovská výhoda avšak o jej využití na Slovensku alebo v Česku dosť pochybujem.

Vylepšený telefón

iOS 6 pridáva nové funkcie volania na váš iPhone. Teraz, keď odmietnete prichádzajúci hovor, môžete okamžite odpovedať textovou správou alebo nastaviť pripomenutie na spätný hovor. A keď sú veci príliš hektické, jednoducho zapnete Nerušiť a nebude vás nikto obťažovať.

Vylepšené Safari

iOS 6 prináša ešte lepšie prezeranie webových stránok na váš iPhone, iPad a iPod touch. Pribudol nový iCloud tab, ktorý udržuje stránky otvorené  na všetkých svojich zariadeniach, takže môžete začať prezerať stránku na jednom zariadení a pokračovať tam, kde ste skončili na akomkoľvek zariadení, ktoré je po ruke. Ak náhodou nemáte možnosť k pripojeniu na internet, nevadí Safari odteraz uloží stránku, takže si ju môžete dočítať aj bez prístupu k nemu.

Vylepšený Mail

Upravený a viac zjednodušený design pre jednoduchšie čítanie a písanie. Pošta v iOS 6 umožňuje nastaviť VIP zoznam, takže nikdy nezmeškáte dôležitú správu od svojho šéfa alebo vášho priateľa/priateľky. Taktiež sa zlepšilo aj pridávanie fotografií a videa do e-mailu, ktoré bude odteraz ešte jednoduchšie .

Prístupnosť

iOS 6 prichádza s ešte väčším počtom funkcií, ktoré uľahčujú ľuďom s postihnutím zraku, sluchu a s fyzickým postihnutím, každodenné problémy. VoiceOver, revolučná funkcia na čítanie z obrazovky pre nevidiacich a pre slabo vidiacich užívateľov, je teraz integrovaná aj s mapami. Apple pracuje s poprednými výrobcami na rôznych produktoch, ktoré by boli integrované s iPhonom/iPadom aby pomohli aj týmto užívateľom.