Čo nám prinesie Infinity Blade 2

Hru Infinity Blade nemusím nikomu približovať. Jedná sa o graficky nádhernú exkluzivitu pre iOS, ktorá si svojou hrateľnosťou získala srdcia mnohých hráčou. Firma Epic, ktorá stojí za vývojom tejto hry nám pri príležitosti oznámenia iPhone 4s ponúkla trailer na prichádzajúce pokračovanie s názvom Infinity Blade 2. Čo môžme od tohto pokračovania očakávať ?

[youtube id=”lHE6IYKhIUE” width=”600″ height=”350″]

Infinity Blade 2 začína s pomerne dlhým úvodom, ktorý zároveň slúži ako tutoriál k samotnej hre. Naučí vás blokovať,uhýnať sa úderom ako aj útočiť na nepriateľov. Ponúkne vám postupy ako využívať mágiu a osvojiť si inventár zbraní a brnení, ktorý sa v nej nachádza. Čo sa týka ovládania a spôsobu boja Infinity Bade 2 sa veľmi nelíší od svojho predchodcu.

Aj ked’ boj a spôsob ovládania sa podobá orginálu, nepriatelia a prostredie, kde sa hra odohráva sú úplne nové. Tutoriál sa odohráva v tradičnom Japonskom prostredí s pestrou vegetáciou, chrámami a jazierkami. Po skončení tutoriálu sa dej presúva na hrad, ktorý je v pokračovaní omnoho rozľahlejší ako to bolo v predošlom diele. Počas prvých hodín v hre sa pred vami vystrieda množstvo nových nepriateľov, ktorý sa už tak často neopakujú ako to bolo v orginály.

Zo screenshotov môžte sami usúdiť, že sa jedná o graficky dokonalú hru. Kamera sa pohybuje po prostredí tak, že sa vám niektoré scenérie budú zdať akoby boly vystrihnuté z filmu alebo fotografie. Je tomu tak hlavne preto, že hra nepodporuje voľný pohyb po hrade a tým pádom je okolie na ktoré vám kamera ukazuje dokonalé.

Pokiaľ ste hrali prvú verziu, tak si hned’ rýchlo všimnete niekoľko vychytávok v hrateľnosti ako aj v inventári, ktoré hre pridávajú hĺbku. Napríklad v hre získate kamene, ktoré sa dajú pridávať do zbraní a tak im zaručujú magická efekty alebo zvyšujú silu. Počas hry zbierate mešce s mincami, za ktoré si potom v obchode kupujete predmety a zbrane. Oproti minulému dielu sú tieto mešce skoro na každom kroku, tak majte oči otvorené.

Čo sa týka samotných bitiek, tak po každej z nich získavate XP, ktoré musíte investovať do rozvoja vašej postavy. Ďalšia zmena prichádza v podobe úloh, ktoré môžete v danej bitke splniť a získať viac XP. Sú to úlohy typu : vyhrať bitku bez blokovania alebo dosiahnutie určitého comba. Medzi hlavné vylepšenia patria zbrane. Niekotré vyžadujú obe ruky, sú pomalšie a majú väčší damage. Ak napríklad nechcete používať štít, môžete využiť možnosť pridania druhého meča a tým získate rýchlejšie útoky.

 

Príbeh v Infinity Blade bol jednoduchý, dokonca až minimálny. Tvorcovia si dali záležať a tak pokračovaniu pridali pútavý pribeh, plný dialógov a ukážok. Infinity Blade 2 bude universal aplikácia, ktorá bude podporovať iCloud. To znamená, že save súbory budú ukladané do iCloudu. Ak rozohráte hru na iPade môžete v nej pokračovať  na iPhone. Je ešte veľa vylepšení, ktoré Infinity Blade 2 prináša, ale tie si nechám až na plnú recenziu, ktorú môžete očakávať počas víkendu. Hra vychádza 1.decembra.