Čo by mal spĺňať kvalitný webhosting?

Kvalitný webhosting zabezpečí, že vaša stránka bude dostupná vždy bez výpadkov, získate kvalitnú technickú podporu a pochopiteľne aj rôzne doplnkové služby. Aby ste nekvalitný webhosting nespoznali na vlastnej koži, je dôležité pre jeho kúpu dobre pouvažovať. Viete, čo všetko by mal spĺňať ten kvalitný?

Cropped image of a young male student texting on computer sittin

Kedykoľvek a kdekoľvek

Vaša webová stránka by mala byť pre potenciálnych klientov dostupná vždy, kedy to potrebujú. Ak váš web párkrát navštívia a nájdu ho nefunkčný či nedostupný, len málokto z nich sa tam vráti znova.

Dostatočná výkonnosť

Webstránka sa musí načítavať v dostatočnej rýchlosti. Ak si vyberiete nekvalitný webhosting, kvôli ktorému sa bude načítavať pomaly, môžete prísť o značný počet návštevníkov. Táto rýchlosť je však aj jedným z kritérií, na základe ktorých hodnotí Google kvalitu stránky. Ak teda budete mať stránku príliš často nedostupnú či pomalú, môže sa zhoršiť aj vaše umiestnenie vo vyhľadávačoch.

TIP: Skontrolujte si rýchlosť vášho webu pomocou nástroja PageSpeed Insights. Tento nástroj dokonca zobrazí základné tipy pre rýchlejšie načítanie vašej stránky.

Aké má webhosting parametre?

Naozaj kvalitný webhosting vám ponúkne neobmedzený priestor na serveri, množstvo prenesených dát či neobmedzené množstvo domén. Pochopiteľne, webhosting nemôže byť úplne bez limitov. Tie slabšie však spoznáte podľa toho, že väčšina vecí je pri nich niečím limitovaná, a to často za vyššiu cenu.

Bezpečnosť

Kvalitný poskytovateľ webhostingu má viacero dátových centier, ktoré sú nezávislé a fyzicky odľahlé. Väčší počet dátových centier zaisťuje zákazníkom vyššiu bezpečnosť ich dát a výrazne znižuje riziko nedostupnosti webu v prípade výpadku jedného z nich.

V neposlednom rade pri kvalitnom a spoľahlivom hostingu sa nemusíte báť o stratu svojich dát, keďže tie sú pravidelne zálohované každý deň.

Vlastnosti zabezpečeného hostingu:

  • Umiestnenie serverov vo vysoko zabezpečených a uzamknutých priestoroch, ku ktorým majú prístup len oprávnení pracovníci

  • Ochrana proti požiaru, povodniam a iným prírodným katastrofám

  • Vysoká konektivita a kapacita internetových liniek

  • Výkonný, stabilný a kvalitný hardware

  • Využitie firewallov

  • Tréning adminov pri simulovaných útokoch

  • Nonstop podpora a pohotovosť

  • Online monitoring serverov

  • Redundancia technológií

Niet nad dobrý servis

Samozrejmosť pri kvalitnom webhostingu je profesionálna zákaznícka alebo technická podpora. Najlepšie ak je dostupná 24 hodín denne počas celého týždňa a k dispozícii máte chat, email i telefónny kontakt. Pri nekvalitnom webhostingu sa toho určite nedočkáte.

Kvalitný webhosting ponúka aj viaceré doplnkové funkcie, ktoré zjednodušia a zrýchlia vašu prácu. Dôležitým činiteľom je pochopiteľne aj čo najvýhodnejšia cena.

Foto: Bigstockphoto