Čo bolo pred Google Chrome?

Väčšina ľudí je v domnení, že Google Chrome pre iOS je prvá originálna aplikácia od Googlu na prehliadanie internetu pre iZariadeniach. Pravda je však iná. Google Chrome predchádzala aplikácia Google Search, ktorá je v AppStore už dlhú dobu (od roku 2010), chýba jej však niekoľko funkcii, ktoré má obsahovať plnohodnotný internetový prehliadač.

Google Search:

Google Search je v podstate jednoduchá aplikácia, ktoré vám umožňuje iba vyhľadávanie na Google a následné otvorenie vyhľadanej stránky. Aby sa stala plnohodnotným prehliadačom jej chýba okno, do ktorého je možné napísať URL adresu stránky. Aj tak skoro všetci väčšinu stránok otvárajú prostredníctvom výsledkov vyhľadávania v Google, takže chýbajúce okno nepredstavuje nejaký závažný problém.  Je to vlastne len detail, keďže všetky stránky je možné otvoriť prostredníctvom Google. Samozrejmosťou je prepojenie zo sociálnou sieťou Google + a ostatnými službami, ktoré poskytuje spoločnosť Google.

Stiahnuť si ju môžete tu (zdarma).

Google Chrome:

Google Chrome pre iOS je dobre známi prehliadač, ktorý patrí do top internetových prehliadačov pre iOS a bol predstavený na Google I/O konferencii 28. júna 2012. Podrobnú recenziu aplikácie si môžete prezrieť priamo tu, na našich stránkach.

Stiahnuť si ju môžete tu (zdarma).