Čo Apple plánuje do budúcnosti

Konkurencia Applu je rok čo rok silnejšia. Postupom času už Apple nemusí byť taká populárna ako je to dnes. Aby sa udržala na vrchu, bude musieť prichádzať s novými a originálnymi patentami. Nedostatkom nápadov Apple určite netrpí, web patentlyapple.com je toho dôkazom. Vďaka nášej stránke vám priblížime pár patentov, ktorých sa v budúcnosti môžeme dočkať.

Druhá vylepšená Siri

Dňa 4. októbra bola vypustená Siri ako súčasť nového iPhonu 4S. Prvá Siri sa dočkala veľkého úspechu, avšak bola predstavovaná ako Beta verzia. Je jasné, že táto prelomová technológia Applu je predurčená ísť ďalej ako len v iPhone ako napríklad do zariadení ako iMac a budúcich HDTV. Nová vylepšená Siri má prívlastok The Killer patent. Nová technológia by mala byť Hands-Free. Apple predpokladá, že bude mať veľký úspech najmä vo vozidlách. Pri novej verzii Siri nebudete musieť klikať na ikonku mikrofónu, proste si otvoríte Siri a môžete voľne komunikovať.

Nová Siri by mala byť trochu odlišný hlasový asistent ako dnešná Siri. Mala by nás učiť, poradiť nám pri výbere nového zariadenia. Zabudnite na rôzne návody a manuály- Siri vám povie všetko čo budete chcieť vedieť o svojom novom zariadení. Siri by sa mala prispôsobiť prostrediu v akom sa nachádzate, či už to je v idúcom aute alebo v kancelárii. Otázne zostáva aký to bude mať dopad na výkon? Či bude môcť byť aj offline? Každopádne by to mala byť obrovská pomoc pre ľudí.

Face Unlock

Ako druhý patent, ktorý vám chceme predstaviť je technológia, ktorá by údajne mala pomocou detekcie vašej tváre dokázať odomknúť zariadenie. Mnohí z nás niečo podobné poznajú z notebookov a netbookov. Táto technológia je hlavnou črtou Androidu 4.0. Avšak Apple to komentoval, že ich technológia bude úplne odlišná. Či je to už pravda zatiaľ nikto z nás netuší. Nateraz nie je nič rozhodnuté, a budúcnosť tohto patentu je otvorená.

 Otázka ostáva, čo urobí Apple v prípade, že tento patent získa. Implementuje ho do iOS? Skúsi zažalovať konkurenciu na základe podobnosti a vytĺcť prípadný kapitál? Alebo ho opäť použije na pokus o zničenie konkurencie? Ostáva otázka, ako sa k celej veci postaví Google. Nechajme sa prekvapiť.                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Komunikácia medzi zariadeniami

Technológia ktorú  si dal Apple patentovať, prináša nové vynálezy uľahčujúce komunikáciu medzi zariadeniami. Nenarážam tým na známy iCloud ale na úplne novú revolúčnú technológiu. Nové metódy by nám v budúcnosti mohli uľahčiť komunikáciu zariadení, ktoré sú v tesnej blízkosti, napríklad na výmenu dát. Integrované kamerové systémy budúcej generácie na vašom MacBooku by mohli byť schopné rozoznať napríklad váš iPhone.

Využití je mnoho. Digitálne „podanie rúk“, ako sa táto funkcia v patente označuje, by mohlo slúžiť napríklad na rýchle prihlásenie sa k používateľskému účtu na Macu jednoduchým zamávaním iPhonom jeho obrazovkou. Patent naviac spomína aj kamery „novej generácie“, ktoré by mali byť schopné prečítať neviditeľné čiarové kódy slúžiace ako unikátny identifikátor zariadenia. Apple o patent požiadal ešte v máji minulého roku.Americký patentový úrad ho zverejnil 1. decembra 2011.