Clear – V jednoduchosti je krása

Clear je TO-DO aplikácia, o ktorej sa vedú vášnivé diskusie. Jedni ju zavrhujú a druhí zase milujú. Nezhodou oboch strán je jednoduchosť a priamočiarosť aplikácie. Osobne sa prikláňam k pozitívnym ohlasom, lebo Clear využíva bezkonkurenčný inbox. Nielenže je rýchla, ale je aj schopná obsiahnuť veľké množstvo úloh.

Ak hľadáte osobného organizéra na profesionálnej úrovni, tak s Clear nepočítajte. Jej využitie vidím najme pri potrebe rýchleho zaznamenania nápadov a myšlienok alebo jednoduchých úloh, ako zoznám potravín, ktoré treba nakúpiť a obsahom podobných povinnosti, ktoré sú našou dennodennou súčasťou. Ovládanie je skutočne intuitívne a najme presným a pohotovým užívateľským rozhraním má navrch od svojej konkurencie. Pre nastavenie konkrétnych požiadavok slúžia Gestá, ktoré sú totožné s iOS Gestami, ktoré každý dobre pozná. Jednotlivé úlohy sú farebne rozlíšene podľa svojej priority. Tie najpodstatnejšie majú tmavo-červenú farbu a úlohy, ktoré sú pre vás irelevantne svietia svetlou farbou.

S kombináciou Evernote alebo komplexnejšej To-Do aplikácie je Clear skvelá voľba pre okamžité zaznamenania úloh a myšlienok, ktoré sú pre vás v danú chvíľu dôležité. Jednoducho, veľa muziky za málo peňazí.

Clear je dostupný pre iPhone a iPod touch za 0,79€ a stiahnuť si ju môžete prostredníctvom AppStore tu.

Oficiálne video:

[vimeo id=”35693267″ width=”600″ height=”350″]