Čistenie zubnou pastou a banánom. Pravda alebo mýtus?

Mnohí ste už tiež určite počuli mýtus, v ktorom sa hovorí o odstraňovaní škrabancov zo zadnej strany niektorých iZariadení pomocou zubnej pasty alebo banána. Konkrétne sa jedná o staršie modeli iPhone-ov (iPhone 3GS a staršie) a niektoré, tiež staršie modely iPod-ov (napr.: iPod Touch 4G a staršie, …), ktorých zadná strana je tvorená lesklou chrómovou časťou. Na internete môžete nájsť hneď viacero výsledkov tejto rýchlej metódy. Preto sme sa ju nakoniec rozhodli vyskúšať sami, aby sme dostali definitívny výsledok.

Mýtus je založený na vlastnosti, že mikro-čiastočky banánu alebo zubnej pasty sa majú dostať do pórov od škrabancov, ktoré by mali zaplniť, aby ich nebolo vidno. Poďme sa pozrieť čo je na tom pravdy…

Postup:

Na testovanie sme použili iPod Nano 3. generácie, ktorý je v prevádzke už viac než 5 rokov, a tak sú škrabance jeho nevyhnutnou súčasťou. Na pokus sme okrem iPod-u použili len banán a zubnú pastu (pred tým ako to budete skúšať si ešte zaobstarajte dostatok čistiacich prostriedkov na elektronické zariadenia). Ľavú polovicu prehrávača sme dôkladne potreli banánom a pravú zubnou pastou. Potom sem dôsledne handričkou niekoľko minúť leštili leštili povrch zariadenia. Následne smelátky na povrchu iPod-a nechali pôsobiť ešte asi 30 minút a potom sme iPod dôkladne očistili a zbavili všetkých zvyškov zubnej pasty a banána. Odstraňovanie škrabancov je hotové. Myslíte si, že nekonvenčné metódy zabrali?

Verdikt:

iPod sme síce prezerali zo všetkých strán a uhlov, ale sme si istý, že neubudol žiadny škrabanec ani pod časťou potretou banánom, ani pod zubnou pastou. Odstraňovanie škrabancov pomocou zubnej pasty alebo banánov je účinné asi ako funkčnosť doplnku flash na iPhone :D. Mýtus zostane vždy len mýtus, ale predsa v tom nájdeme aj jedno pozitívum… iPod už 5 rokov nebol taký čistý ako je teraz 😉

Zubná pasta a banán sú ako odstraňovače škrabancov absolútne nepoužiteľné, ak to však chcete aj napriek nášmu výsledku vyskúšať, tak sa s nami nezabudnite podeliť s dosiahnutým výsledkom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.