Chcete mať najnovší OS X? Staňte sa oficiálnym beta testerom

Zrejme nie je nič nové, že všetci čo majú záujem o testovanie beta verzií OS X tak môžu učiniť. Stačí sa zaregistrovať ako developer, zaplatiť poplatok, spraviť kópiu dokladu totožnosti s prehlásením, že sa jedná o kópiu originálu, to potvrdené podpisom, ktorý následne musel byť ešte notársky overený. To všetko následne zaslať Applu. Toľko formalít a poplatkou? Tomu už je našťastie koniec, Apple totiž postupne prehodnocuje svoj prístup a teraz sa už môže stať oficiálnym OS X beta testerom ktokoľvek a bez nejakého poplatku.

Avšak nejaké formality predsa len ostali, ale tie sa mu predsa nedajú vyčítať. Jedná sa o dohodu o mlčanlivosti, ktorá vám zakazuje publikovanie a zverejnovanie akýchkoľvek noviniek OS X na webe či inde. Apple ako technologický gigant sa musí predsa chrániť.

Začať môžete na tomto odkaze, kde sa ako OS X beta tester môžete prihlásiť svojím Apple ID. Po dohode o mlčanlivosti si stačí stiahnuť súbor s novou aktualizáciou a nainštalovať. Apple vám však najskôr odporúča zálohu vášho Macu cez Time Machine, aby ste náhodou o nič neprišli.