Bude iPhone 6 vyzerať práve takto?

Za posledných niekoľko rokov spoločnosť Apple predstavila svoj nový iPhone vždy v piatok v období okolo septembra a októbra. Zaužívaná tradícia by mala byť dodržaná aj v roku 2014, kedy každý nadšenec už netrpezlivo očakáva odhalenie pripravovaného nového iPhonu 6. Táto správa nie je žiadným prekvapením ani pre spoločnosť Deutsche Telekom, ktorá nepriamo naznačila a potvrdila, že nové zariadenie od spoločnosti Apple bude uvedené na trh v piatok 19. septembra 2014.

Blížiacim sa dátumom odhalenia nového iPhonu 6, vypuklo na zahraničných spravodajských portáloch šialenstvo v predbehovaní sa, ktorý zdroj prinesie najzaujímavejšie a najdôveryhodnejšie informácie súvisiace s novým dizajnom a technickými parametrami iPhonu 6. Našu redakciu zaujali snímky zachytajúce vo vysokom rozlíšení zadný kryt 4,7 palcového iPhonu 6.

Priložené snímky uverejnila renomovaná spoločnosť z Moskvy s názvom Feld & Volk, ktorej hlavná špecializácia je v dodávaní luxusných komponentov pre Apple zariadenia. Feld & Volk tvrdí, že telo 4,7 palcového krytu je navrhnuté pre použitie zafírového skla, ktoré spoločnosť Apple používa už niekoľko rokov.

Bez ohľadu na fakt, že snímky poukazujú na telo vyrobené z jedného kusu hliníkového materiálu, je nutné upozorniť na výstupy, ktoré môžu dôveryhodnosť týchto snímkov trochu otriasť. Výrez pre Jack a Lightning kábel je jasne viditeľný, ale výrez pre objektív, mikrofón a blesk sú ešte v štádiu kompletizovania. Čo je ale v skutočnosti zaujímavé je fakt, že logo Apple je permanentne vyrezané, čo má identický nádych ako to je pri súčasnej generácií iPadov. Ďalším rozdielom je celkovo guľatejší vzhľad zadného krytu, čo má zabezpečiť stabilnejšie uchopenie zariadenia.

Priložené snímky vyzerajú veľmi realistický, ale ich autencititu doposiaľ nemôžeme nijako potvrdiť ani vyvrátiť a preto na finálnu podobu, s ktorou príde iPhone 6, si musíme ešte trpezlivo počkať.