BookBook Case pre iPad

Určite sa vám pri prečítaní slov BookBook Case vybaví známe púzdro pre iPhone. Tá istá firma (TwelveSouth) sa rozhodla vyrobiť púzdro BookBook aj pre iPad. Toto púzdro je tvrdé, kožené a pevné, navrhnuté tak, aby vyzeralo ako kniha. Nemal by som zabudnúť zmieniť, že tieto púzdra sú ručne robené. Vnútro tvorí veľmi mäkký materiál, ktorý bráni poškodeniu vášho iPadu, vonkajšok ako sme už písali je veľmi tvrdý a tak zabráni klasickým pádom v dôsledku vyšmyknutia atď.Toto púzdro sa môže taktiež pochváliť tým, že je to zároveň aj nastaviteľným stojanom.

Pretože je to ručná práca, každé púzdro je jedinečné, tvrdí TwelveSouth, žiadne dva z nich  nie sú podobné. Či je to pravda, a či je naozaj praktické a kvalitné sme sami podrobili toto púzdro testu.

Výhody

Prvá vec, ktorú si všimnete, keď rozbalíte BookBook Case je kvalita daného púzdra, ktorá je naozaj fantastická. TwelveSouth tvrdia, že na výrobu BookBook puzdier používajú výlučne kvalitné materiály aby púzdro vydržalo po celý život. Šitie je silné, koža a zips sú tvrdé, napokon udržujú púzdro uzavreté a vytvárajú predstavu krásy a robustnosti.Vďaka týmto materiálom, si môžete byť istí, že váš iPad je dokonale chránený. Popri všetkých týchto materiáloch je BookBook stále nápadne ľahký.

Ak sa pýtate, či nebude vaše púzdro hneď po pár dňoch ošúchané, odpoveď je nie. Vďaka kvalitnej koži sa púzdro ošúcha až po niekoľkých mesiacoch, samozrejme záleží to od toho, ako budete váš BookBook používať. Výrobcovia dokonca hovoria, že ošúchané púzdro pôsobí oveľa krajšie ako nové.

Ďalšou výhodou tohto púzdra je, že nie veľa ľudí, bude vedieť, čo je vo vnútri. Keď je zatvorený, vyzerá presne ako stará kniha. BookBook je naozaj jedinečný, a je kompatibilný so všetkým modelmi iPadov.

Nevýhody

Aj keď je BookBook ľahký, tak je veľmi veľký. Je 25 mm hrubý, čo je takmer trojnásobok hrúbky iPadu 2, a dodáva tak veľké množstvo voľného priestoru na každej strane. To určite pomáha, aby BookBook chránilo iPad ale predsa to len kradne jeho štíhly design.

Zips skvelo zaistí aby vaše púzdro udržal dokonale zatvorené. Lenže je tu maličký háčik, keď púzdro zatvárate alebo otvárate tak v hornej časti sa zips dostane až príliš blízko k iPadu, a tak pri neopatrnom otváraní a zatváraní hrozí poškrabanie.

Nastaviteľný stojan používa kúsok koženého pásika, ktorý vlastne vytvorí stojan pre váš iPad. Avšak, je to trochu nešikovné, pretože musíte zakaždým zdvihnúť púzdro, a vložiť pásik dnu alebo ho môžete jednoducho nechať visieť.

Bohužiaľ sú dve veci, ktoré nemôžete robiť s BookBook, a to je písanie a fotografovanie. Nemá výrez pre fotoaparát, takže budete musieť zakaždým svoj iPad vyťahovať. V prípade písania, na virtuálnej klávesnici iPadu je to príliš nepohodlné a zároveň je iPad stále vo vnútri veľkého púzdra.

Záver

Časť tohto púzdra BookBook sa mi naozaj páči a tou je design. Je to krásna vec, vyrobená z kvalitných materiálov, a dobre chráni aj váš iPad – čo zaručuje aj jeho cena 70€ ( zakúpiť si ho môžete tu). Je vhodné pre tých, ktorí používajú bezdrôtové klávesnice, ktorí len zriedka používajú iPad na písanie a fotografovanie, alebo tích, ktorí chcú skvelo vyzerajúcu vec na celý život.

Avšak, pre mňa to jednoducho nie je dosť praktické. Po chvíli bude pre vás frustrujúce vziať iPad aj s púzdrom, rozzipsovať ho atď. A tak je to pre každého na zváženie, či sa oplatí toto krásne púzdro kúpiť.