Bezpečnostné fólie na okná vás chránia pred úrazmi

Nemusíte mať v rodine ani malé deti, aby sa rozbilo okno. Stačí obyčajný prievan alebo tresknutie dverami pod vplyvom silných emócií, a sklo na dverách či okne sa roztriešti na malé nebezpečné kúsky. Bezpečnostné fólie ich však udržia pekne pokope.

Zdroj obrázka: pixabay.com
Zdroj obrázka: pixabay.com

Bezpečnostné fólie na mieru všetkým oknám

Všetci vieme, aké nepríjemné je, keď sa nám rozbije pohár či tanier. Iba pri veľkom šťastí sa stáva, že je tých úlomkov menej alebo skončia len na jednom mieste. Vo väčšine prípadov ale po skle pátrame často aj v celej domácnosti – má totiž tú schopnosť, že dokáže zaletieť skutočne ďaleko a aj na miesta, kde by sme ho nečakali.

Vziať preto do ruky vysávač je to najbezpečnejšie riešenie, a povysávať treba skutočne všade, aj tam, kde sa nám zdá, že nič nevidíme. Priehľadné sklo ľahko prehliadneme, a keď naň neskôr stúpime bosou nohou, to zaváňa nepekným zážitkom.

Bezpečnostné fólie sa síce na poháre či kuchynský porcelán nelepia, avšak určite sa zídu na našich oknách a dverách so sklenenou výplňou. Keď malý pohár po rozbití zanechá toľko črepín, čo by sa asi udialo pri rozbitom okne?

Keď fólia zlepší vlastnosti skla

Bezpečnostné fólie nie sú obyčajný doplnok skla, ale veľmi potrebný, pretože okrem toho, že pri rozbití skla na dverách či okne udržia úlomky pokope, sa navyše postarajú o pevnosť skla. Ak sa k vám teda niekedy niekto bude chcieť vlámať, je viac ako isté, že ho námaha pri jeho rozbíjaní veľmi rýchlo odradí, zvlášť ak má na krádež málo času.

Bezpečnostné fólie na okná teda nechránia len vašu pokožku pred porezaním sa na ostrých úlomkoch skla, ale takisto predstavujú akýsi ochranný štít, ktorý chráni vašu domácnosť pred zlodejmi. Netreba mať obavy, že sa v miestnosti zhorší viditeľnosť. Bezpečnostná fólia nemá vplyv na priepustnosť prirodzeného svetla.

Bezpečnostné fólie na okná proti vandalom

Hovorí sa, že z cudzieho krv netečie. Ak niečo nie je naše, patrične si to nevážime, preto občas nedávame pozor, s akou silou zatvoríme dvere alebo či nám spod kosačky neodstrelí kameň rovno do okna. Problém však môže byť aj inde – spomeňme napríklad vandalov, ktorí sa vyžívajú v tom, že ničia cudzí majetok.

Bezpečnostné fólie na okná a dvere sú preto ideálnou voľbou aj do komerčných priestorov, ako sú vchody do panelákov, okná obchodných centier či predajní. Kým vandal okno rozbije a odcudzí váš majetok, polícia už môže byť na ceste… Nehovoriac o tom, že sa v okolitom priestore nebudú nachádzať črepiny ohrozujúce zdravie ostatných. Pozrite si celú našu ponuku na lock.sk.