Bezpečnosť Opel Corsa

Vyberte si také auto, ktoré sa nikdy nemusíte báť šoférovať

Nový Opel Corsa zaujme nielen svojím dizajnom s pôsobivou prednou časťou a výraznou siluetou. Ak je pre vás pri každom cestovaní dôležitá aj bezpečná jazda, oceníte aj prvotriedne technológie a systémy, ako je napríklad LED svetlomet či automatický tempomat. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme o tomto špičkovom automobile viac.

Bezpečnosť Opel Corsa
Bezpečnosť Opel Corsa (Foto: unsplash.com)

Bezpečnosť verzus zábava

Predstavte si intuitívny informačno-zábavný systém s jednoduchým používaním, pri ktorom sa zároveň môžete sústrediť na cestu. Čisto digitálny združený prístroj poskytuje:

  • informácie o rýchlosti,
  • navigačné pokyny,
  • ďalšie údaje priamo vo vašom zornom poli.

Vidieť a byť videní

Maticové svetlomety IntelliLux LED zabezpečujú skvelú v každej situácii viditeľnosť s diaľkovými svetlami. Nebojte sa, nepoleziete s nimi na nervy ostatným vodičom. Tento druh svetlometov na automobile Opel Corsa, naopak, vôbec neobmedzuje ostatných šoférujúcich.

Automatický tempomat

Zbavte sa stresu pri jazdení. Vďaka automatickému tempomatu už nemusíte neustále striehnuť na správnu rýchlosť. Automaticky zrýchľuje alebo spomaľuje a okrem toho myslí aj na dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti od vozidla pred vami.

Asistent udržiavania a systém upozornenia

Cíťte sa na vašich cestách vždy bezpečne a majte lepší prehľad vďaka tejto voliteľnej výbave k Opel Corsa. Asistent udržiavania v jazdnom pruhu aktívne reaguje na nebezpečnú jazdu jemným navedením vozidla späť medzi čiary jazdného pruhu. Systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu vás zase upozorní na neúmyselné prekročenie hranice jazdného pruhu, pričom však musíte mať ruky stále na volante. Obidva systémy pomáhajú predchádzať smrteľným nehodám v dôsledku únavy alebo odpútania pozornosti a zaisťujú bezpečnú jazdu.

Prečo si vybrať Opel?

Odpoveď je jednoduchá. Pretože ide o nemeckú kvalitu, štýl a v neposlednom rade bezpečnosť. Príďte si po takýto automobil do predajno-servisného centra MaH. Nájdete ho v Bratislave, Nitre alebo Trenčíne a vybrať si môžete okrem Opel Corsa aj Opel Crossland, Opel Grandland či vlajkovú loď značky – Opel Astra. Záleží len na vás, ktoré auto vám padne do oka 🙂

Text: PR