Axis vylepšil softvér na správu videa

Čo má prevádzkovateľ kamerového systému urobiť, keď si niekto na základe GDPR vyžiada prístup k video záznamu s osobnými údajmi? Nová verzia AXIS Camera Station, softvéru na správu videa (VMS) spoločnosti Axis, prichádza s funkciou redakcie, ktorá umožňuje pred exportom videá z kamier chrániť súkromie jednotlivcov. Medzi ďalšie novinky patrí tiež vylepšená verzia mobilnej aplikácie a úplne nový portál inštalačnej a používateľskej podpory.

AXIS_Camera_Station-smallAXIS Camera Station (ACS) je plne vybavený softvér na správu videa, ktorý sa hodí pre stredne veľké inštalácie, ako sú stredne veľké mestá, školy, maloobchody alebo výrobné podniky. Ide o výkonný a ľahko použiteľný program s intuitívnym rozhraním, ktorý umožňuje spravovať kamerový systém, zvládať incidenty a rýchlo exportovať videozáznamy vo vysokom rozlíšení. Novo teraz ponúka funkciu redakcie videa, vylepšenú verziu mobilnej aplikácie a portál klientskej podpory.

Nová funkcia redakcie pri exporte videa

Právne predpisy v oblasti ochrany osobných údajov, ako je GDPR v Európe a FISMA v USA, vyžadujú, aby spoločnosti týmto nariadením prispôsobili mnoho prevádzkových procesov, a video monitoring nie je výnimkou. Pri exporte videa je napríklad niekedy nutné, aby používatelia maskovali niektoré objekty a vyhoveli tak predpisom o ochrane osobných údajov. Práve to jednoduchým spôsobom umožňuje nová funkcia redakcie videa v softvéri AXIS Camera Station. AXIS Camera Station podporuje kompletné portfólio produktov Axis, vrátane kamier, audio zariadení, vstupov a výstupov, dverných prístupových jednotiek, enkodérov a dekodérov. Všetky informácie pre integrátorov a aj používateľov softvéru, ako sú napríklad praktické návody a najnovšie správy, sú teraz zoskupené na novom portáli na webe Axis.com.