Apple Watch sa začnú predávať v apríli

Prvé náramkové Apple Watch sa začnú predávať v apríli, oznámil generálny riaditeľ spoločnosti minulý týždeň v utorok. Tim Cook vyhlásil, že napredovanie vo vývoji sa uskutočňuje presne podľa plánu.

Apple Watch sú prvým veľkým produktom spoločnosti od uvedenia iPadu v roku 2010 a taktiež prvým pod vedením Cooka. Cook sľúbil, že Apple v roku 2014 plánuje zaviesť “úžasné”, nové produkty či uviesť “vzrušujúce nové kategórie výrobkov”, ktoré budú pokračovať v sérii úspešných chytrých telefónov, tabletov a počítačov. Apple Watch, spolu s novým Apple Pay mobilnou platobnou službou, splnia túto prísahu.

Cook v utorok povedal, že jeho očakávania pre Apple Watch “Sú veľmi vysoké,” ďalej pokračoval “ja ich používam každý deň a milujem ich a nemôžem bez nich žiť.” povedal. “Vidím, že robíme pri ich vývoji veľký pokrok.” dodal. Cook taktiež poznamenal, že počet vývojárov pracujúcich na vývoji aplikácií pre Apple Watch je veľmi “pôsobivý.”

Aj keď spoločnosť vydala všeobecný dátum uvedenia pre Apple Watch, ešte stále neposkytla viac informácií o cenách a funkciách. Predpokladá sa však, že zariadenie bude začínať na 349 dolároch za najzákladnejšiu verziu. Ako to býva pri prepočte Apple zariadení z ceny dolárov na eurá 1:1, tak môžeme očakávať cenu u nás 349 eur za rovnakú najzákladnejšiu verziu.

Apple Watch tiež prichádzajú s novými výzvami pre Apple. Spoločnosť má prísť na to, ako predávať také osobné zariadenia pre spotrebiteľov a ako ich nechať vyskúšať si ich na rôznych modeloch. Apple prichádza s viacerými typmi ako u iných produktov. Apple Watch budú ponúkané v dvoch veľkostiach a troch prevedeniach – Apple Watch, Apple Watch Šport a Apple Watch Edition.

Foto: Tim Cook