Apple Store Paríž

Rozmýšľal som, aký zaujímavý článok by som napísal dnes a napadlo mi, že by som vám mohol opísať svoj výlet do Parížskeho Apple Storu, ktorého som sa zúčastnil tento mesiac. Ako iste viete, pre Slováka a zároveň vášnivého Apple fanúšika je obrovská radosť navštíviť jeden z najkrajších obchodov na svete.  Letel som z Budapešti, let bol pohodlný. Po pristátí na letisku Beuaveais bola moja prvá myšlienka nájsť si nejaký dobrý hotel, tak som si kúpil lístky na autobus, aby som sa teda dostal do svojho hotela.

V Paríži som si chcel popozerať najmä historické pamiatky, ako sú katedrála Notre Dame, Víťazný Oblúk, Bazilika Sacre Coeur, Eifelová veža a Louvre. Do vtedy som ani netušil, že kde sa nejaký Apple Store vôbec nachádza a tak som hľadal niečo na internete, kde sa dá ísť okolo Louvra a tam som to zbadal. Svoju obľúbenú značku – Apple a vedľa nej adresu parížskeho Apple Storu, v tej chvíli som ani nezaváhal, okamžite som bol pripravený vyraziť.

Apple Store v Paríži sa nachádza priamo na okraji mesta Louvre a bol to pre mňa veľmi zvláštny zážitok.  Priamo pod pyramídou, keď prídete dole po eskalátoroch, môžete vidieť krásnu sklenenú prednú časť Apple Store. Keď som po prvý raz zazrel Apple Store, úplne som mal husiu kožu a neveril som ani sám sebe, že stojím pred touto dokonalou architektonickou stavbou. Bol to pre mňa obrovský úžas. Spomínam si, ako som vošiel do Apple Storu s iPadom v ruke a všetci ma okamžite uvítali a zdravili sa mi, ja som od toho nemého úžasu zo seba dokázal vydať iba Hi! :-) .

V Apple Store bolo plno pracovníkov a veľmi ochotne boli pripravení odpovedať na všetky otázky. V samotnom Store sa nachádzalo 5 stolov s iOS zariadeniami. Keď som prišiel k prvému stolu povedal som si ,,ach ten iPhone 5 musím mať“, hral som sa s ním ako malé decko, ale poviem vám je to nadupaný stroj. Na stole bol aj v čiernej aj bielej verzii. Na ďalšom stole sa krásne vynímali iPady, a to konkrétne  s retina displejom a iPad mini.

Natočil som pre našich čitateľov aj krátke video z mojej prvej návštevy v Apple Store. Ospravedlňujem sa vopred za trošku zlé natáčanie, ale nechcel som veľmi vzbudzovať pozornosť 😀

Tak a teraz sa presunieme k ďalším stolom – mojej slabosti, a to k iMacom a  Macbookom. Nevedel by som to opísať viac ako jedným výstižným slovom – dokonalosť. Keď som sa už dostatočne dohral a chcel som odísť zastavil ma jeden z pracovníkov Apple Store a dal mi malý darček ako pozornosť. Fóliu na môj iPad . Potešil som sa jej , lebo moja fólia  na iPade už bola dosť poškrabaná, poďakoval som sa mu a išiel som s veľkým úsmevom a skvelým pocitom naspäť do hotela.

Poviem vám, že tento zážitok u mňa pretrvá po celý zbytok môjho života. Ten pocit, keď máte okolo seba toľko Apple zariadení v hodnote niekoľko desiatok tisíc eur je úžasný. Určite by som takýto výlet odporučil každému vášnivému Apple fanúšikovi. Vo mne osobne, ako veľkého Apple milovníka a nadšenca to zanechalo obrovský dojem. A na budúci rok sa tam ešte určite vrátim. Snáď budem ešte tu, keď sa dočkáme takejto krásy aj na Slovensku alebo aspoň v susednej Českej republike.