Alone in the Gloom – Tma, ako hlavný nepriateľ

Alone in the Gloom nie je práve najaktuálnejšia hra v AppStore, ale pre jej kvalite by sa na ňu nemalo zabúdať ani teraz. AITG je puzzle hra, ktorá je zameraná na pamäťové schopnosti hráča. Cieľom hry je nájsť východ z tmavej jaskyne, ktorú osvetľujú len občasné blesky a niekoľko zápaliek, ktoré môžete použiť ľubovoľne vždy, keď to potrebuje.

Postavičku, ktorá sa snaží vymaniť spod pazúrov tmy, ovládate pomocou gyroskopu, ale pre pohodlnejšie a presnejšie pohyby odporúčam zmeniť si toto ovládanie v nastaveniach na joystick, ktorý funguje presne tak, ako potrebujete. Hra ponúka 3 kapitoly, z ktorých každá z nich obsahuje 15 levelov – dokopy to máme 45 levelov, čo bohaté na takúto hru stačí. Pre tých, ktorým to je málo mám dobrú správu. Vývojári AITG, pre veľký úspech svojej hry, pripravujú 4 kapitolu s ďalšími levelmi.

Popri tom ako hľadáte únik z jaskyne musíte zbierať hviezdičky a tým dosahujete vyššie skóre, za ktoré sa vám sprístupnia ďalšie leveli. Ak sa radi naháňate o najvyššie skóre, AITG podporuje Game Central a zdieľanie na FB.

[youtube id=”zleYIJeQ7Z0″ width=”600″ height=”350″]

Alone in the Gloon hodnotím veľmi pozitívne. Jedná sa o puzzle hru, ktorá podporuje a stimuluje vašu vizuálnu pamäť hravou formou. Na svetelne efekty sa dobre pozerá a vaša účasť v hre je odprevádzaná príjemnými hororovými zvukmi. Menšie množstvo levelov nevidím ako problém, lebo takýto typ hier postupom času omrzí. Vývojári to spravili šikovne, na začiatok máte 3 kapitoly a postupne po menšej prestávke vám naservírujú 4-tú. Najlepšie na tom všetkom je to, že hra je zadarmo.

Alone in the Gloom si môžete zadarmo stiahnuť ako univerzálnu aplikáciu prostredníctvom AppStore tu.