Aký je iOS 6 v porovnaní s ostatnými platformami ?

Na pondelkovej konferencii WWDC 2012 Keynote Scott Forstall, viceprezident pre software iOS, predstavil novú verziu mobilnej platformy od Apple. Všetkých návštevníkov očaril novými funkciami s celkovo až 200 zmenami. Ale je naozaj iOS 6 o krok pred ostatnými mobilnými operačnými systémami alebo len dobehol to, čo iný už poznali roky?

iOS 6 je oproti iOS 5 omnoho pokrokovejší, avšak nie všetky funkcie sú novinky a na iných platformách existujú už dlhú dobu. Integrácia s Facebook-om, Turn-by-Turn navigácia a S-Voice, Microsoft Tell (hlasový asistent) je len niekoľko príkladov funkcií, ktoré už Android GingerBread 4.0 a Windows Phone 7.5 obsahovali. Dostupnosť vybraných funkcií na ďalších platformách si môžete overiť v tabuľke.

 

Apple naozaj do iOS 6 zakomponoval niekoľko funkcií, ktoré v nemajú obdobu v žiadnom inom mobilnom operačnom systéme, ale predstavujú len minimum zo všetkých 200 zmien, ktoré prebehli pri aktualizácií platformy. Každopádne Apple je na dobrej ceste k dokonalému systému, ale cesta je ešte dlhá.

Napísal Michal Lichner