Ako zvýšiť životnosť batérie na cestách

Všetci cez leto cestujeme viac než zvyčajne, preto vám prinášame zopár tipov ako zvýšiť dobu používania iZariadenia bez nabíjania. Zväčšiť životnosť batérie môžete rôznymi doplnkami i úpravami v nastaveniach, na ktoré sa bližšie pozrieme ďalej v článku.

  • Zaobstarajte si obal s externou batériou: Púzdro s batériou je skvelý doplnok na zdĺhavé cestovanie. Na trhu je množstvo variant, niektoré sú dokonca aj so solárnou časťou na zadnej strane. Jedinou nevýhodou takého obalu je, že väčšinou z elegantného telefónu vám urobia “veľkú tehlu”, ktorá sa v rukách drží dosť nepohodlne. Ale môžete si kúpiť aj štýlový obal s batériou v primeranej veľkosti tu.

  • Skontrolujte nastavenia: Najjednoduchší spôsob ako šetriť batériu, je upraviť nastavenia tak, že de-aktivujete služby, ktoré práve nevyužívate. Pri dlhom cestovaní sa väčšinou Wi-Fi ani Mobilné prenosy nevyužívajú, tak ich vypnite. To isté pokiaľ môžete spravte aj s Bluetooth, lokalizačnými službami, Push notifikáciami a vibráciami. Snažte sa nenechávať jas obrazovky na najvyššej úrovni. Nastavte automatický jas alebo ho znížte na najnižšiu úroveň pre maximálne šetrenie batérie.
Tip: Vždy si dobre premyslite aké zariadenia si budete so sebou na dovolenku brať. Zariadenie môže poškodiť neprimeraná teplota (Apple udáva doporučenú prevádzkovú teplotu 0 – 35 °C ), ale aj piesok, voda a ďalší nepriatelia.