Ako zlepšiť svoje zručnosti v písaní na iPhone

Všetkým používateľom iPhonu/iPodu určite nie je príjemné písať dlhé správy, e-maily alebo iné dlhé texty a nie to ešte keď sa ponáhľate. My však prichádzame s riešením v podobe 4 tipov ako zlepšiť svoje písacie zručnosti a to samozrejme efektívnym spôsobom.

Celý tento článok je písaný a tvorený na iPhone s využitím našich tipov.

1. Povoliť počet znakov

Tento spôsob najmä využijú tí, ktorí denne píšu na svojich iOS zariadeniach SMS správy alebo aj tí, ktorí píšu eseje, články,a i. U nás v SMS správach na jednu správu máme povolených myslím 160 znakov a následne prechádzate do v poradí druhej správy.Určite sa vám stalo, že ste sa v správe trochu viac rozpísali a zhlto vám to kredit za viacero SMS správ.

Pre tých, ktorí radšej šetria peniaze, tu máme taký maličký doplnok, ktorý vám bude ukazovať počet znakov v texte. Netreba nič inštalovať. Jedoducho kliknete na Nastavenia – Správy – a povolíte Počet znakov. A od tejto chvíle uvidíte presný počet znakov predtým ako kliknete na Odoslať.

2. Pridaním nových skratiek

Môžete si vytvoriť skratky v podobe viet, ktoré môžete používať znova a znova napr. Budem meškať; Dnes neprídem;… . Taktiež si tam môžete vytvoriť skratku pre vlastný podpis alebo oslovenia, to už záleží len od vašich potrieb.

Je to síce len malý detail ale určite vám to pomôže zefektívniť a zrýchliť písanie na iPhone/iPode. Ako na to? Kliknite na Nastavenia – Všeobecné – Klávesnica – Pridať novú skratku.

3. Získajte skrytú Emoji klávesnicu

Kedysi dávno, ste museli prejsť súborom zložitých krokov, aby ste získali emotikony srdca a ďalších symbolov klipartov na váš iPhone. Teraz je nová Emoji funkcia integrovaná v iOS 5 a môžete si ju jednoducho zapnúť. Kliknite na Nastavenia – Všeobecné – Klávesnica – Medzinárodné klávesnice – Pridať novú – Emoji. Pri písaní a následnom vysunutí virtuálnej klávesnice stačí kliknúť na ikonku malej planéty, ktorá je hneď veďľa tlačidla 123.

Pozor na použitie Emoji v oblastiach, ako je Twitter alebo Facebook. Emotikony vidia len majitelia iZariadení, všetci ostatní to vidia skomolene.

4. Vypnite náhľad a odznak oznámenia

Určite je pre vás trochu trápne ak vám na iPhone vyskočí správa a vaši blízky si ju prečítajú a potom sa len usmievajú. Upozornenia sú takisto napríjemné pokiaľ vykonávate iné úlohy a odrazu vás to otravuje.

Ak chcete tento problém odstrániť, budete musieť urobiť dve veci: Nastavenie správ náhľad a oznámenia typu. Nastavenia – Hlásenia – Správy –  Centrum hláseni Zapnúť – Bannery vypnúť.

Dúfam, že vám naše rady aspoň trochu pomohli. Zostaňte s nami aj naďalej.