Ako získať grafiky albumov cez iTunes

Každý určite chce mať pestrú hudobnú knižnicu či už v iTunes, iPhone alebo iPod namiesto mdlej šedej džungle. Už na prvý pohľad je vidieť veľký roziel. Grafika albumu je vždy oveľa krajšia a štýlovejšia, než samotný obrázok noty v odtieňoch šedej farby, aký používa spoločnosť Apple ako univerzálny obal albumov. Veď posúďte ten rozdiel sami:

Pokiaľ nemáte kúpenú originálnu kópiu nahrávky albumu prostredníctvom iTunes obchodu, tak vo väčšine prípadov si “artwork” k albumom musíte pridať svojpomocne. Nie je to však nič zložité. Najjednoduhšie je to práce cez hodobný prehrávač iTunes. Je to omnoho jednoduhšie ako pridávať grafiky albumov akýmkoľvek iných spôsobom.

Celý postup je veľmi jednoduchý, stačí nasledovať cestu, ktorú vidíde na obrázku vyššie a iTunes urobí všetku prácu za vás. Ďalej už len stačí odkliknúť všetky okná, ktoré systém zobrazí na dislpeji a iTunes automaticky začne sťahovať grafiky albumov. Tento proces môže po prvý krát trvať až niekoľko minút (závisi od počtu albumov a rýchlosti internetového pripojenia). Je veľmi pravdepodobné, že sa nenájdu všetky grafiky, pretože iTunes ich vyhladáva len cez svoj hudobný obchod, ktorý je síce veľmi rozsiahli, ale neposkytuje všetky albumy. Hlavne niektoré staršie nahrávky alebo albumy menej známych umelcov môžu predstavovať problém. Je to však len zlomok všetkých albumov.

Pokiaľ sa grafika albumu, ktorý máte práve vo vašej knižnici v iTunes obchode nenašla, ale vy aj tak chcete mať dokonalú knižnicu, tak sledujte aj nasledujúci návod. Najskôr si na internete zožeňte ten správny obal albumu a ulož ho do počítača. V iTunes označte všetky sladby, ktorých grafiku chcete zmeniť. Kliknite na “Súbor” v hornej lište pre výber, podobne ako v predchádzajúcom návode. Ďalej pokračujte kliknutím na “Infromácie” a poďtvrdte oznámenie, ktoré systém zobrazí. V ďalšej ponuke nájdite okno pre “Obal albumu” a kniknite naň. Teraz stačí už len vybrať obrázok, ktorý ste si na začiatku stiahli z internetu a nahrať ho do iTunes. Celý proces už len naposledy podtvrďte a všetko máte hotové.

Dúfame, že s originálnymi grafikami k albumom si užijete svoju obľúbenú hudbu ešte oveľa viac!