Ako zachrániť utopený iPhone?

Jedna z najhorších nehôd, ktorá sa vám s iPhone môže stať je práve utopenie. Ale ani vtedy ešte nič nieje stratené. Všetci, ktorí už s utopením telefónu majú skúsenosti, tak vedia, že nádej na záchranu zariadenia ešte stále existuje. Je mnoho spôsobov, ako môže prísť váš iPhone do styku s vodou, ale iba málo účinných metód na jeho následné vysušenie. Práve preto Vám prinášame návod, ktorý maximalizuje šancu na záchranu vášho utopeného zariadenia.

 

1) Ihneď vyberte zariadenie zo zdroju vody

2) Vypnite ho

3) Osušte ho uterákom alebo servítkou

4) Vezmite misku a naplňte ju nevarenou ryžou

5) Vložte do nej telefón, aby bol celý pokrytý ryžou

6) Nechajte iPhone v ryži 24-48h v suchej miestnosti

7) Vyberte ho a vyskúšajte jeho funkčnosť

Účelom tejto metódy je pomalé, ale veľmi dôsledné usušenie všetkých komponentov telefónu. Samozrejme, iPhone môžete nechať voľne položený, aby sa usušil sám, ale menovaná metóda je oveľa účinnejšia. Nikdy telefón nesušte sušičom, pretože by teplo mohlo roztopiť základovú dosku a pokaziť aj ďalšie súčasti. Ak máte odskúšané ďalšie originálne tipy, tak sa s nimi neváhajte podeliť v diskusií pod článkom.

Ak sa obávate utopenia vášho iPhonu a chcete sa tomu vyhnúť, tak odporúčame si zaobstarať vode-odolný obal. Veľmi zaujímavý, kompaktný a narozdiel od iných takmer neviditeľný obal s priaznivou cenou si môžete kúpiť Tu.