Ako vyrobiť projektor k iPhonu za 1€

Ak máte smartfón, lupu, krabicu a niekoľko bežných drobností z domácnosti, potom si môžete urobiť jednoduchý domáci projektor. Technickým nadšencom, samozrejme, kvalita stačiť nebude, ale ako víkendová zábavka určite obstojí. Radosť neurobíte len sebe, ale aj Vašim deťom, ktoré to určite ocenia. Nielen používatelia Instagramu môžu vytvoriť jedinečné fascinujúce zábery do svojej virtuálnej kolekcie fotografií.

Všetko čo potrebujeme

  • krabica (najlepšie od topánok)
  • lepiaca páska
  • lupa
  • nôž
  • ceruzka
  • smartfón

Postup

Najskôr z lupy odstránime všetko nepotrebné. To znamená, že z celej lupy si vyberieme len zväčšovacie sklo. Sklo priložíme približne do stredu na kratšej bočnej strane krabice a ceruzkou ho obkreslíme. Nožíkom vyrežeme otvor v krabici presne vo veľkosti a tvare skla. Zväčšovacie sklíčko opäť priložíme na vyrezaný otvor a lepiacou páskou ho prilepíme tak, aby sme zakryli čo najmenšiu plochu skla, ktoré určuje projekčnú plochu “zariadenia”. Do vnútra, k protiľahlej strane, položíme zapnutý telefón s obsahom, ktorý chceme premietnuť na stenu a krabicu zakryjeme vekom. Všetko je hotové!

Postup si môžete overiť aj v nasledujúcom videu. Jeho autor ale použil zložitejší postup s horúcim lepidlom. Výsledok je však rovnaký.

[youtube id=”CqPntijMrbU” width=”600″ height=”350″]

Veľkosť projekčnej plochy regulujete len vzdialenosťou umiestenia projektoru od steny. Žiadne nastavenia, žiadne možnosti, ide hlavne o zábavu. Nič prevratné nečakajte. Ale predsa má jednu výhodu oproti ostaným prenosným elektornickým premietačkám – ušetríte viac než 200€! Pretože výrobné náklady tohoto “zariadenia” sú naozaj zanedbateľné.

Umelecké fotografie vytvorené pomocou tohoto nástroja sú naozaj štýlové. Máte aj vy nejaké? Pošlite nám ich na e-mail! Najlepšie uverejníme na sociálnych sieťach.

Zdroj: apartmenttherapy.com