Ako vyrobiť projektor k iPhonu za 1€

Ak máte smartfón, lupu, krabicu a niekoľko bežných drobností z domácnosti, potom si môžete urobiť jednoduchý domáci projektor. Technickým nadšencom, samozrejme, kvalita stačiť nebude, ale ako víkendová zábavka určite obstojí. Radosť neurobíte len sebe, ale aj Vašim deťom, ktoré to určite ocenia. Nielen používatelia Instagramu môžu vytvoriť jedinečné fascinujúce zábery do svojej virtuálnej kolekcie fotografií.

Všetko čo potrebujeme

  • krabica (najlepšie od topánok)
  • lepiaca páska
  • lupa
  • nôž
  • ceruzka
  • smartfón

Postup

Najskôr z lupy odstránime všetko nepotrebné. To znamená, že z celej lupy si vyberieme len zväčšovacie sklo. Sklo priložíme približne do stredu na kratšej bočnej strane krabice a ceruzkou ho obkreslíme. Nožíkom vyrežeme otvor v krabici presne vo veľkosti a tvare skla. Zväčšovacie sklíčko opäť priložíme na vyrezaný otvor a lepiacou páskou ho prilepíme tak, aby sme zakryli čo najmenšiu plochu skla, ktoré určuje projekčnú plochu „zariadenia“. Do vnútra, k protiľahlej strane, položíme zapnutý telefón s obsahom, ktorý chceme premietnuť na stenu a krabicu zakryjeme vekom. Všetko je hotové!

Postup si môžete overiť aj v nasledujúcom videu. Jeho autor ale použil zložitejší postup s horúcim lepidlom. Výsledok je však rovnaký.

[youtube id=“CqPntijMrbU“ width=“600″ height=“350″]

Veľkosť projekčnej plochy regulujete len vzdialenosťou umiestenia projektoru od steny. Žiadne nastavenia, žiadne možnosti, ide hlavne o zábavu. Nič prevratné nečakajte. Ale predsa má jednu výhodu oproti ostaným prenosným elektornickým premietačkám – ušetríte viac než 200€! Pretože výrobné náklady tohoto „zariadenia“ sú naozaj zanedbateľné.

Umelecké fotografie vytvorené pomocou tohoto nástroja sú naozaj štýlové. Máte aj vy nejaké? Pošlite nám ich na e-mail! Najlepšie uverejníme na sociálnych sieťach.

Zdroj: apartmenttherapy.com

52 thoughts on “Ako vyrobiť projektor k iPhonu za 1€

  1. My spouse and i ended up being now relieved when Raymond could finish up his basic research with the precious recommendations he discovered in your site. It is now and again perplexing just to possibly be giving away key points which often the rest have been making money from. And now we discover we have got the writer to give thanks to for that. The main illustrations you have made, the simple blog navigation, the friendships you will make it possible to promote – it’s many superb, and it’s aiding our son in addition to us reckon that the situation is pleasurable, which is extraordinarily indispensable. Thanks for all the pieces!

  2. My husband and i felt very contented that John managed to complete his investigation from your precious recommendations he made when using the weblog. It’s not at all simplistic to simply always be releasing instructions that many the others have been making money from. We know we have the blog owner to give thanks to because of that. The type of explanations you have made, the straightforward web site menu, the friendships you can help instill – it is all spectacular, and it is assisting our son and our family recognize that the article is thrilling, and that is quite vital. Many thanks for everything!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.