Ako vložiť ENG-CZE a CZE-ENG slovník do vstavanej aplikácie Dictionary

Predpokladám, že každý z vás pozná vstavanú aplikáciu Slovník, alebo Dictionary. Bohužiaľ, momentálne sa v ňom nenachádza slovenský ani český slovník. Je to veľká škoda, pretože Dictionary by tak získal úplne nový rozmer (minimálne pre Slovákov a Čechov určite).

Možno vás už napadla myšlienka na importovanie slovenského slovníka. Dictionary však nepoužíva typický formát a preto je to celkom komplikované. Dajú sa však využiť súbory v takzvanom StarDict formáte, ktorý je už viac-menej mŕtvy a taktiež ich treba najskôr skonvertovať do správneho formátu. Toto však netreba robiť pretože súbor, ktorý je nižšie na stiahnutie už je skonvertovaný.

Poďakovanie patrí Filipovi Hráčkovi, ktorý okrem toho, že skonvertoval slovník do správneho formátu, vytvoril aj CSS štýl, aby to v Dictionary aj pekne vyzeralo. Poďakovanie patrí taktiež ľuďom z projektu GNU/FDL Anglicko-Český slovnik

    Návod na importovanie vlastného slovníka:

  • Stiahnite si czech-english-dictionary(46,7MB)
  • Rozbaľte archív
  • Vložte ich do priečinka ~/Library/Dictionaries (napríklad pomocou klávesovej skratky ⇧⌘G, ak priečinok Dictionaries neexistuje, vytvorte ho.
  • Súbory s príponou .dictionary vložte do tohto priečinka
  • Reštartujte aplikáciu Dictionary

Dôvodom prečo sa tu nachádza český a nie slovenský návod je ten, že sa mi nepodarilo nájsť slovenskú ekvivalent k tejto českej verzií. Treba však podotnúť, že v kombinácií s výkladovým slovníkom sa z Dictionary stáva silnejší nástroj ako doteraz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.