Ako som sa dostal k Apple

Každý kto používa zariadenia od spoločnosti Apple sa k nim najskôr musel dostať a preto som sa rozhodol, že napíšem článok ako som sa k Apple dostal ja.

Prvé zariadenie s ktorým som sa naživo stretol bol MacBook. V tom čase som mal asi 7 rokov. Priniesol ho strýko, ktorý k nám prišiel na návštevu z Ameriky. Hneď na prvý pohľad ma zaujala farba, ktorú som dovtedy nikdy nevidel použitú v klasických notebookoch a tak isto aj svietiace jablko. Hneď nato strýko zapol Photo Booth a tým si ma Apple získal nadobro.

Ďaľším zariadením s ktorým som prišiel do kontaktu bol iPod shuffle, ktorý v tej dobre rozdával jeden z telefonických operátorov k telefónom. Po nejakom čase sa mi ho podarilo kúpiť od jedného kamaráta. iPod bol super až na prvotné problémy s importovaním hudby (samozrejme bez iTunes, kedže som nevedel, že sa to bez neho nedá). Život malého iPodu skončil celkom smutne, lebo bol tak malý, že sa mame podarilo oprať ho. Potom som ho dal kamošovi, nech ho skúsi nejako rozbehať a vraj sa mu to aj podarilo, ale potom mu odišla baterka.

K ďalšiemu iPodu (tentokrát to bol nano) som sa dostal na začiatku roku 2010 vďaka jednému aukčnému portálu, kde sa mi podarilo vydražiť ho za 90€. Pôvodne sa mi nano nikdy nepáčilo, ale potom prišla 5. generácia s krásnym vylešteným hliníkom a video kamerou, čo ma okamžite presvedčilo, že ho chcem. Nikdy nezabudnem na tú nervozitu, keď som si ho bol vybrať na pošte a otváral som balík s obavou, či v ňom nebude vrecko s pieskom. Nakoniec tam bol predsa len nový strieborný iPod nano 5. generácie s 8gb pamäťou.

V zime 2010 sme boli na návšteve u strýka, ktorý mi prvý krát ukázal MacBook, ten sa mu však pokazil a preto ho musel nahradiť iMacom. Kedže sme uňho boli skoro celý mesiac mal som dosť času pohrať sa s ním a vtedy som sa rozhodol, že môj ďalší počítač, čo si kúpim bude Mac.

Niekedy okolo konca roku 2011 mi iPod nano prestával stačiť a chcel som niečo viac, niečo na čom by som mohol hrávať hry, počúvať hudbu, surfovať na internete… Preto som saa rozhodoval, či si kúpim nový telefón s Androidom, alebo iPod touch s iOS. Samozrejme, zvíťazil iPod a na Vianoce 2011 som prispel asi polovicou a zvyšok mi doplatila rodina, konkrétne to bol iPod touch 4. generácie s 64gb pamäťou. Kedže som už nano nepotreboval a bolo mi ľúto zbaviť sa ho, posunul som ho bratovi, aby aspoň zostalo v rodine. Mám ho až doteraz, avšak asi pred mesiacom som ho bol reklamovať, kvôli pokazenému home button a dostal som nový kus.

Kedže som zamilovaný do najmodernejších elektronických hračiak a nepochádzam z rodiny, kde by mi rodičia rozdávali peniaze, kedy si zmyslím musel som si na svoj prvý Mac zarobiť sám. V lete 2012 som si zohnal brigádu na stavbe rodinného domu. Najskôr som rozmýšlal, že si kúpim iPad, ale postupne som si zarobil toľko, že by z toho vyšiel aj používaný Mac. Pracoval som 6 dní do týždňa a v priemere 10 – 11 hodín celý júl. Začiatkom augusta som išiel s rodinou na dovolenku a jeden večer som našiel inzerát v ktorom dotyčný predával MacBook Pro 13″ mid 2010. Hneď som mu písal a keď som sa vrátil z dovolenky stretol som sa s predajcom a za 550€ som si kúpil svoj prvý (a určite nie posledný Mac).

Momentálne posledný Apple produkt som si kúpil v novembri 2012, keď Apple predstavil iPad mini. Potreboval som ho do školy, pretože som si vymyslel SOČku (Stredoškolská odborná činnosť) na tému “Digitálna učebnica 21. storočia”, čiže učebnica pre iPad. O spôsobe, akým sme našu učebnicu robili si môžte prečítať v článku Inkling Habitat – Alternatíva k iBooks Author.

Samozrejme, o Apple sa nezaujímam, len nakupovaním ich produktov… Veľa času trávim surfovaním po jablkových stránkach, fórach, čítaním (počúvaním) Jobsovej biografie a písaním článkov pre TouchPlay. Možno si hovoríte, že aj vy by ste chceli Mac, ale je veľmi drahý… Blíži sa leto, nájdite si brigádu a možno v septembri budete mať aj vy svoj vlastný Mac. Keď som si ja dokázal naňho zarobiť za mesiac, dokážete to aj vy.