Ako si vyrobiť vlastný stylus za 2 minúty

Všimli ste si aj vy, že keď pracujete na iPade/iPhone tak v nejakých prípadoch sú prsty nešikovné a viac by sa hodil stylus ? Tak práve pre takéto prípady sme pre vás pripravili dnešný tiptrick. Síce ikona Apple, Steve Jobs, bol zásadne proti používaniu stylusu,lenže predsa sú situácie kedy sa hodí. Potrebu stylusu som pocítil keď som si chcel niečo maľovať na svojom iPhone a všimol som si, že s perom by to bolo oveľa lepšie. Nechcel som míňať peniaze za kus kovu a tak som hľadal nejakú inú cestu. Narazil som na návod, ktorý som vyskúšal a rozhodne ho odporúčam.

Dotykové displeje fungujú na princípe statickej elektriny, ktorá ide z vašich prstov. Otázka znie, ako preniesť túto statickú elektriku za pomoci niečoho kovového, tak aby som si vlastne urobil dotykové pero a to len z materiálov, ktoré mám doma ? Odpoveďou je náš návod ako si vyrobíte vlastný stylus a to úplne zadarmo.

Návod

Tento návod je úplne jednoduchý a stylus máte hotový za 2 minúty. Samozrejme nečakajte žiadny prepracovaný dizajn, avšak ak máte predstavivosť môžete si ho vytvoriť presne podľa vášho vkusu.

Čo potrebujeme?

Ako prvé potrebujeme kúsok alobalu, nejaké pero, tyčinku do uší, nožnice a lepiacu pásku.

Postup

Zoberieme si pero a vytiahneme z neho “tyčinku s inkustom”. Z tyčinky do uší odstrihneme len maličký kúsok (ako na obrázku). Vložíme do pera a prilepíme s lepiacou páskou aby sa neposúvala.Vrch pera obalíme do kusu alobalu tak aby nám trochu vyčnieval hrot.Alobal prelepíme.Koniec pera navlhčíme do vody tak aby vám po displeji nezanechávalo mokré škvrny.Hotovo a stylus máme hotový a to len za 2 minúty. Ak by vám prestal fungovať tak ho znova trošku navlhčite.

Tento návod vám môže tiež poslúžiť ako inšipirácia na vymyslenie vlastného stylusu. Verte mi, nie je to ťažké, stačí len vymyslieť ako preniesť statickú elektriku z vašich prstov do konca hrotu stylusu. Dúfam, že vám náš návod pomohol. V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte na našu Facebook fanpage.

[youtube id=”8-rPLMErdFU” width=”600″ height=”350″]