Ako si vyrobiť vlastný makro objektív

Dnes sme si pre vás pripravili krátky tip ako si vyrobiť vlastný makro objektív pre vaše zariadenie. Načo utrácať peniaze za drahé objektívy keď stačí trochu šikovnosti a máte ho takmer zadarmo. Na to aby ste si zhotovili tento objektív treba byť trochu viac zručný ale som si istý, že s nami to zvládnete.

Čo potrebujeme ?

Na výrobu tohto makro objektívu budeme potrebovať nejakú malú pílku (stačí aj tá, čo má vreckový nožík len musí byť dostatočne ostrá) prípadne orezávací nožík, sklíčko z malej lupy (dá sa bežne kúpiť a môže byť kľudne väčšie), sekundové lepidlo, kúsok plastu v tvare kruhu a vŕtačku s vrtákom odpovedajúcim veľkosti vášho sklíčka.

Postup

Ako prvé si zoberieme kúsok  plastu.  Ak by ste takýto doma nemali, čo predpokladám, stačí vám nejaký zo zubnej pasty alebo rôznych krémov. Samozrejme tvar by mal byť taký ako na obrázku.Pílkou/orezovákom doň vyrežeme pás (ako na obrázku) zodpovedajúci hrúbke vášho zariadenia, keďže iPad, iPhone majú rôzne veľkosti.Keď to budete mať hotové, môžeme sa pustiť do vyvrtávania dierky. Jednoducho vyvŕtame dierku a prilepíme do nej sklíčko. Musíte si ale dávať pozor aby ste nepolepili po vrchu sklíčka pretože inak nebude nič vidno.

Stačí už len nasadiť na vaše zariadenie a môžete fotografovať. Ak by ste mali akékoľvek problémy napíšte do komentárov pod článkom. Radi vám pomôžeme a nezabudnite nám nejaké fotky poslať na našu Facebook nástenku.