Ako plnohodnotne pracovať a nezblázniť sa

Tento článok vám zmení život! Takýmito hypnotickými sloganmi začína každá motivačná literatúra a literatúra pre podnikateľov. Knihy s revolučnými myšlienkami od svetových autorov ako zbohatnúť cez noc a podobne pekne znejúce nezmysly vás dokážu nakopnúť k vypracovaniu určitých projektov, ale dlhodobý efekt nadšenia z práce vždy pomaličky vyprchá. Môžete sa sústrediť na kreativitu a inovácie, no s pribaľujúcimi projektmi je len otázkou času, kedy sa to všetko vyhrotí a uvedomíte si, že robíte nepretržite v tempe, ktoré dlhodobo nemôžete zvládnuť.

Odporúčam vám investovať len trošku vášho drahocenného času do prečítania tohto článku, v ktorom sa spoločne pustíme do hľadania spôsobov ako zefektívniť svoje každodenné činnosti, či už to znamená automatizáciu jednoduchých úloh alebo dokonca nutnosť odstránenia úloh, ktoré produkujú nízku návratnosť investovaného prvotného času a sú takzvanými „parazitmi“ vašej produktivity. Z reálneho hľadiska je čas najcennejším aktívom, ktorým môže mladý a začínajúci podnikateľ disponovať a už jeho mierne zefektívnenie šetrí nielen sekundu tu a sekundu tam, ale ak začnete uvažovať inak, zistíte že vám samotná produktivita bude pri menšom pracovnom výkone narastať a voľný čas bude postupne pribúdať. A práve o to ide. O čas.

Z vlastných skúsenosti, jedným z mojich odporúčaných spôsobov ako vystupňovať a najmä zefektívniť pracovné tempo je dokonalá synchronizácia všetkých aktivít s mobilným zariadením a tabletom. Ako inak by to bolo možné, keď nie prostredníctvom aplikácií. Počet aplikácií dostupných v AppStore prekročil hranicu 650 000 a práve preto som sa rozhodol pod hlavičkou Touchplay.sk  vybrať len tie, ktoré vám umožnia realizovať svoju podnikateľskú činnosť mimo priestorov kancelárie, v pohybe. Ponúkame vám jedinečný zoznam aplikácií, ktoré vám nezmenia život, ale pomôžu získať všetky tie premárnene minúty, ktoré tak žalostne všetci potrebujeme.

 

Skype – Ak ste doteraz nepoužívali aplikáciu na videohovory, tak to okamžite zmeňte. Stiahnite si ju do svojho mobilného zariadenia a využívajte vplyv osobnejšej komunikácie. Hlavnou výhodou tejto rozšírenej aplikácie je najmä možnosť medzinárodného využitia. Ak máte zahraničných klientov, naučte ich komunikovať cez tento spoľahlivý komunikačný kanál. Rýchlosť a bezplatnosť medzioceánskych videohovorov ocení každý racionálne uvažujúci podnikateľ.

Stiahnuť si ju môžete tu.

DropBox– S touto aplikáciou získate obrovskú mobilitu a to z 3 dôvodov: 1) umožňuje prístup ku všetkým obchodným a administratívnym dokumentom – skvelá vec, ak máte nečakané stretnutie a potrebujete odprezentovať konkrétne firemné ciele a postupy; 2)  dátové úložisko „cloud“ vám dokonale umožní synchronizáciu všetkých potrebných dokumentov, so všetkými používanými zariadeniami, či už je to PC/MAC, iPhone alebo tablet; 3) vaše dokumenty nemáte len uložené, ale môžete s nimi manipulovať a zdieľať s akýmkoľvek príjemcom.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Genius Scan– Ani nedokážem spočítať celkový čas, ktorý som stratil nezmyselným skenovaním, kopírovaním a tlačením dokumentov, súvisiacich so školou a podnikaním. Táto aplikácia vám neumožní tlačiť, ale jej primárna funkcionalita je zachytenie snímkov a následné vytvorenie čitateľného PDF súboru. Takto si môžete pohodlne „oskenovať“ faktúru a poslať ju ekonomickému oddeleniu priamo z mobilného zariadenia. Využívanie tejto aplikácie vám ušetrí 5 minúť, ktoré zaberie bežné skenovanie a faxovanie. V neposlednom rade cca 200 € za plnohodnotný skener.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Splashtop– Splashtop je najrýchlejšia a najjednoduchšia cesta ako prepojiť váš iPhone/iPad s PC alebo Macom. Získate tak jedinečnú možnosť ovládať vaše dáta na diaľku a to z akéhokoľvek miesta, ktoré je pokryté Wi-Fi signálom.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Smartr– Ak ste fanúšikom sociálnych sietí a radi pri práci využívate networking, odporúčam vám vyskúšať tohto správcu kontaktov, emailov, udalostí a samozrejme aj Facebook a Twitter účtov. Jedná sa o personálneho analytika, ktorý ponúka spôsob ako byť v spojení s okolitým svetom.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Pivotal Tracker– Hľadáte nástroj na riadenia projektov? Jednoznačne siahnite po Trackerovi. Je špecificky využiteľný najmä na správu väčšieho počtu tímov a vývoj webových služieb. Ponúka ideálny priestor pre brainstorming a „prúdenie“ nápadov a inovácií zo všetkých strán, ktoré budú filtrované práve jednou osobou – vami.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Card Munch– Umožňuje pretvorenie klasických vizitiek do kontaktov uložených vo vašom mobilnom zariadení. Nasnímate si vizitku a táto aplikácia vytvorí nový kontakt s profilom majiteľa už spomínanej vizitky.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Tripit– Ak je vaša podnikateľská aktivita zameraná na cestovanie a potrebujete intuitívny spôsob ako si zarezervovať ubytovanie, konferenčnú miestnosť alebo letenky a naplánovať si do najmenších detailov služobnú cestu, tak by ste túto aplikáciu nemali vynechať.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Evernote– Túto aplikáciu mám už otvorenú permanentne. Ak ste sa dočítali až k týmto slovám, patríte k ľudom, ktorí sú otvorení novým nápadom a túto aplikáciu využijú najmä tí kreatívnejší. Nápady sa vynárajú v akýkoľvek čas a z akéhokoľvek miesta. Nenechajte svoje nápady spláchnuť každodennou rutinou, ale zapíšte si ich do tejto aplikácie a majte ich stále na dosah ruky.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Waze– Žijete vo veľkomeste a ranné zápchy vám robia starosti? Vyskúšajte túto aplikáciu, ktorá je novodobý dopravný servis pre všetkých vodičov s 3G signálom za volantom. Aplikácia mapuje aktuálne dianie na cestách ako zápchy, policajné hliadky a uzavreté cesty.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Chcem Taxi! Slovensko – Predstavte si, že máte dohodnuté stretnutie a za 5 minút 12 sa vám pokazí auto, a najbližšia autobusová zastávka je v nedohľadne. Stiahnite si túto slovenskú aplikáciu a nič nenechajte na náhodu. Aplikácia sama zistí vašu pozíciu a podľa toho vám ponúkne taxislužby, príslušné k vašej lokalite. Potom si len stačí vybrať tú pravú a podľa hodnotení alebo dostupnosti si môžete priamo zavolať, a objednať záchranu na poslednú chvíľu.

Stiahnuť si ju môžete tu.

HopStop– Táto aplikácia je určená predovšetkým pre zahraničný trh, ale prečo obmedzovať svoje podnikanie len na limitovaný slovenský takpovediac „úzkoprsý“ trh. Ak dostanete odvahu vycestovať so svojim start-upom za potencionálnymi investormi do zahraničia, nezabudnite na túto aplikáciu. Slúži k nájdeniu ideálnej trasy na presun z bodu A do bodu B a čo je pre začínajúcich podnikateľov najdôležitejšie, aplikácia vyberie len tú najlacnejšiu alternatívu prepravy.

Stiahnuť si ju môžete tu.

PayPal– Zahraničné transakcie s touto aplikáciou zvládne naozaj každý. PayPal Mobile App disponuje zabezpečeným systémom pre odosielanie platieb a individuálnym pohybom na účte. Jednoducho si stačí  vytvoriť bezplatný účet a zaregistrovať si doň vlastnú kreditnú kartu, z ktorej budú realizované všetky transakcie.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Bankové aplikácie– K dnešnému dňu sa už v AppStore nachádzajú pôvodné aplikácie všetkých popredných bánk na Slovensku. S tými vydarenejšími si môžete ušetriť veľa nechcených výletov do kamenných priestorov bánk. Sledovanie pohybov na účte, realizovanie bankových prevodov a platenie prostredníctvom QR kódov cez mobilné zariadenia je už v dnešnej dobe samozrejmosťou. Netreba sa báť zneužitia vašich citlivých údajov. Myslite dopredu a posuňte vaše bankovníctvo na inú úroveň.

Photosynth– Jedná sa o jednu z najlepších aplikácii na prácu s fotosnímkami, akú som kedy použil. Používam ju najmä na detailné fotenie priestorov a budov, ktoré potrebujem uverejniť na mojom webe alebo v obchodnom katalógu. Táto aplikácia vám umožní vytvoriť z viacero fotografií panoramatický náhľad, a to rovno v 3D podobe (podlaha, stena, strecha…), takže dostanete reálny náhľad priestoru, s ktorým chcete v budúcnosti pracovať.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Perch– Aplikácia, ktorá dokáže z bezpečnej vzdialenosti mapovať vašu konkurenciu. Monitoruje všetky updaty na webe, aktivitu na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter a Yelp a kompletnú online prítomnosť spoločnosti, ktorú si vyberiete na sledovanie.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Asana Mobile– Mobilná aplikácia Asana využíva prednosti svojho webového predchodcu a využíva ich k potrebe mobility a flexibility mobilných zariadení. Asana je správca úloh pre menšie pracovné skupiny. Pomocou tejto aplikácie budete môcť pracovať na viacero projektoch s väčším počtom spolupracovníkov, a s lepším feedbackom od všetkých účastníkov jednotlivých úloh.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Skitch– Zvýraznite vaše fotosnímky, sceenshoty, náhľady webových stránok a trasy na mape s vopred definovanými šípkami, textom, ťahmi štetcom alebo zvýrazňovačom a potom ich zdieľajte prostredníctvom e-mailu s celým svetom. Využitie tejto aplikácie ocenia predovšetkým weboví dizajnéri a grafici, ktorým pomocou synchronizácie so službou Evernote uľahčí prácu s obrázkami, najmä keď sa snažia vizuálne vyjadriť svoje nápady a korekcie.

Stiahnuť si ju môžete tu.

Bizzonia – Táto aplikácia je určená pre všetkých skalných fanúšikov networkingu. Svojou geo-lokačnou funkciou dokáže online mapovať zaujímavých ľudí, pohybujúcich sa vo vašom okolí. Stačí si vytvoriť krátky profil so stručnou charakteristikou vášho profesného zamerania a pridať si ľudí, ktorých chcete mať pod dohľadom.

Stiahnuť si ju môžete tu.

 

Ak sa pohybujete v akomkoľvek druhu podnikania a nie ste dostatočne počítačovo zdatní, snažte sa to zmeniť aspoň cestou mobilných aplikácii. Mladšia generácia berie technologické vymoženosti tejto doby za samozrejmosť, a preto ak patríte medzi starších podnikateľov, pokúste sa naučiť používať technológie k svojmu prospechu. Je to jedno z najľahších spôsobov ako ušetriť drahocenný čas. Mobilný telefón je skvelý spôsob ako začať, najmä v týchto dňoch, keď je dostupných toľko aplikácií určených na podnikanie. Výber vhodných aplikácií vám premenia iPhone alebo iPad na plnohodnotnú mobilnú kanceláriu. Smelo do toho, veď všetky odporúčané aplikácie sú dostupné k stiahnutiu v AppStore úplne zadarmo.

via: forbes.com