Ako je na tom iPad mini so škrabancami?

Ako sme si v posledných dňoch mohli všimnúť, veľa užívateľov zaujíma ako je na tom iPad mini so škrabancami na zadnej časti, ktoré trápia aj užívateľov iPhone 5. K dispozícii sme mali iPad mini v obidvoch farbách, a tak sme dali hlavy dokopy a rozhodli sme sa spísať skúsenosti so škrabancami na tejto najmenšej generácii iPadov.

Zatiaľ sme sa nestretli s nikým, koho by trápili škrabance na iPade mini rovno potom čo ho vybalil z krabičky, tak ako tomu bolo pri niektorých iPhonoch 5. IPad mini používam už tri týždne a až do dnes som ho používal úplne bez akéhokoľvek obalu alebo krytu. Za dvadsať jeden dní používania sa mi nikde na iPade pri bežnom zaobchádzaní nepodarilo vytvoriť jediný škrabanec. Rovnako tak, ako aj mojej priateľke a ostatným priateľom. Zadná časť iPadu a aj jeho predná časť sú teda dostatočne chránené proti bežným škrabancom. Avšak jeden drobný škrabanec som predsa len zaznamenal, ten je však v leštenom rámčeku, ktorý sa nachádza okolo displeja a je podobne náchylný ako chrbát starších iPodov. Leštený hliník je pre škrabance a odreniny skutočným rajom a ak sa vám na iPade mini niekde nejaký ten škrabanec objaví, verte že to bude práve tu. Škrabancov sa teda báť nemusíte a to ani u jednej z variant iPadu mini.

Osobne som sa zatiaľ nestretol so žiadnym vážnym problémom, ktorý by iPad mini trápil. Možno snáď by som mohol podotknúť zopár drobných detailov. Jeden z problémov vidím v konštrukcii reproduktorov, ktoré počas používania iPadu zakrývate rukou a zo stereo reproduktorov sa rázom stáva nie príliš hlasný mono reproduktor. Je to určite škoda, pretože inak iPad mini hrá vzhľadom k veľkosti pomerne skvelo a na hranie hier to určite stačí. Ďalšou chybičkou krásy, ktorú som tiež začal vnímať oveľa viac ako predtým je spracovanie predného skla iPadu, kde je skutočne cítiť, že iPad mini nemá tak pevný displej ako iPhone alebo iPad s Retinou. IPad mini skutočne, napríklad pri písaní na virtuálnej klávesnici pôsobí plastovým dojmom a jeho predná strana sa viac podobá Samsungu Galaxy S III ako iPhone alebo iPadu.