Ako budú vyzerať nové mapy v iOS 6

V posledných dňoch ste si mohli všimnúť jedné z posledných špekulácií, ktoré kolujú internetom už niekoľko mesiacov – Apple sa chystá ukončiť spoľahnutie na Google Maps a namiesto toho predstaví svoje vlastné revolučné mapovanie. Portál Boy Genius Report prednedávnom predstavil exkluzívne obrázky,ktoré naznačujú ako budú vyzerať mapy v iOS 6.

Správa portálu BGR :

Apple pracuje na riešení mapovania už niekoľko rokov a zdá sa, ako by bola spoločnosť pripravená na vydanie novej aplikácie mapovania pre iOS. Samozrejme Google mapové dáta tentokrát vynechá. BGR získal exkluzívne informácie a fotografie častí novej aplikácie Apple Maps z dôveryhodného zdroja, a aplikácia sa vyznačuje sviežim užívateľským rozhraním, vrátane zbrusu novej navigačnej lište. Vzhľadom k tomu, že na fotkách je vidieť, že lišta je striebornej farby a v súčasnosti sa Apple riadi štandardnej modrej, myslíme si, že je možné, aby sa Apple mohol posunúť smerom k striebornej farbe tém v iOS 6 ako je tomu na iPade.

Aj keď fotografie nižšie nie sú veľmi kvalitné, aspoň vďaka ním si vieme urobiť akú-takú predstavu ako asi budú nové mapy vyzerať. Keby nič iné, mali by sme si predstaviť, že aplikácia bude vyzerať ešte lepšie, ako maketa na nižšom obrázku.

Apple údajne testuje svoju 3D technológiu v zostavení 10A314 v iOS 6. Nová aplikácia Mapy a jej 3D režim bude pravdepodobne hlavným rysom iOS 6, ktorá bude predstavená spolu s ďalšími novinkami na konferencii WWDC 2012.