Aké prekvapenia a sklamania prináša hra The Simpsons: Tapped Out

 

Nedávno sme vás informovali v našom článku, že do Appstore prichádza nová tycoon hra The Simpsons: Tapped Out.  Ako jediný web na Slovensku vám ako prvý prinášame recenziu tejto hry. Hra pochádza od známeho výrobcu skvelý hier EA a na Appstore dorazila akurát včera. Poďme sa spolu pozrieť aké prekvapenia a sklamania nás v nej čakajú.

Príbeh

Určite všetci viete, že známy Homer pracuje v jadrovej elektrárni neďaleko Springfieldu. Hra The Simpsons: Tapped Out začína tým, že Homer namiesto toho aby sledoval vnútornú teplotu jadrovej elektrárne sa hrá na svojom myPade (iPade) hru Happy Little Elves. Medzitým teplota reaktora čím ďalej tým viac stúpa, až z nej začnú šľahať plamene. Následne celá jadrová elektráreň vybuchne a zoberie všetko so sebou. Springfield nie je výnimkou, ostane z neho len holá zem.

Cieľ hry

Vaším cieľom je opäť vybudovať zničené mestečko Springfield. Postupne ako buduje rôzne cesty a domy sa objavujú aj ďalšie postavičky. Máte za úlohu ich všetky pozbierať. Ako prvých nájdete Lízu, Apua, Flandersa a postupne ďalších. Počas vášho hrania musíte plniť aj rozličné úlohy, za ktoré sú pre vás odmenou peniaze, známe šišky Donuts a skúsenosti, ktoré vám pomáhajú sa dostať do vyšších levelov. Celá budúcnosť mestečka Springield je na Homerovi, aj keď všetci vieme, že to nie je žiadny hrdina.

Priebeh hry

Postavy, ktoré sa postupne objavujú vám tiež dokážu zarobiť nejaké peniaze za nejakú ich obľúbenú činnosť. Napr. Maggie môžete dať piť pivo, Líza si rada zahrá na saxafóne alebo si prečíta nejakú knihu, Apua môžete dať robiť v Kwik-e Markete, Flandersa dať behať alebo Homera odpočívať a ešte omnoho viac rôznych aktivít. Počas svojej hry môžete chodiť do okolitých miest, ktoré napr. majú vaši kamaráti a tak môžete byť s nimi susedia. Svoje územie si môžete postupne rozširovať kupováním ďalších pozemkov. Šišky Donuts hrajú v hre celkom dôležitú úlohu a tak odporúčam si ich šetriť. Pomôžu vám urýchliť stavbu budovy, ktorá by inač trvala aj 7 h alebo môžete ich vymieňať za bonusové veci alebo jednoducho premieňať na peniaze.

Záver

Nie som veľký fanúšik tycoon hier, avšak táto hra sa mi od prvej chvíle zapáčila a vtiahla ma do svojho deja. Tiež ma celkom pobavili rôzne hlášky postáv, ktoré sú ozaj vtipné. Má typickú Simpsonovskú kreslenú grafiku, ktorá sa mi tiež páči. No našiel som v nej aj niekoľko sklamaní. Za spomenutie stojí zmieniť, že niekedy vás zvykne hra nepripojiť a objaví sa limit, za ktorý musíte počkať napr. 1000 sekúnd alebo 60. Tiež, keď som ju prvý krát zapol musel som vyplniť  registráciu a rôzne upomienky. Ku hre potrebujete internetové pripojenie inak máte smolu. Myslím si ale, že v tejto hre prevyšujú výhody nad nevýhodami a tak si ju odporúčam stiahnuť. Možno sa vám hneď nezapáči ale stojí ju zato aspoň vyskúšať veď je zdarma.

Stiahnuť si ju môžete tu.