Aké konzolové hry nás čakajú v blízkej dobe na ios?

Tento týždeň boli oznámené viaceré porty známych a populárných Xbox live a PSN hier. Konkrétne sa jedná o porty hier Ms. Splosion Man a PSN závodnej hry Joe Danger, ktoré by sa mali objavit na iOS v blizkej dobe.

Ms.Splosion Man

Ms.Splosion Man sa ocitol na Xbox live už minulé leto a konečne po dlhom čakani sme sa dočkali portu aj pre iOS. Hned’ na začiatku treba zdôrazniť, že verzia pre iOS nebude úplný port, ale bude špeciálne upravená pre dotykové zariadenia a bude obsahovať špeciálne levely ako aj unikátny obsah. Kto túto hru nepozná, jedná sa o skákačku, ktorá vd’aka svojej unikátnej hernej mechanike vynika nad bežnými skákačkami. Herná mechanika je založená na výbuchoch, ktoré slúžia ako skok a vaša postava môže vybuchnúť len tri-krát.

[youtube id=”DM_0eAUNWNk” width=”600″ height=”350″]

Na tomto princípe trojskoku je založená celá hra. Grafické spracovanie a krátky, ale zaujímavý príbeh sú úplne úžastné a ovládanie na iOS by nemalo robiť žiaden problém. Hra bude dostupná pre iPad a iPhone a vyjde v priebehu tohto leta. Máte sa načo tešiť.

Joe Danger

Joe Danger taktiež nebude priamy port PSN hry, ale len ponesie tento slávny názov. Bude sa jednať o úplne novú hru, vyrobenú na mieru iOS zariadeniam. Čo sa týka ovládania môžeme s istotou povedať, že hra nebude obsahovať virtuálny joystik, ale bude obsahovať dotykové ovládanie pomocou pokynou, na aké sme zvyknutý z hier Angry Birds alebo Fruit Ninja. Presný dátum zatiaľ nemáme, ale Joe Danger môžeme očakávať v priebehu nasledujúcih mesiacov.