Aj pracovné oblečenie môže byť módne

Mnohým sa so slovami „pracovné oblečenie“ spájajú nepríjemné súvislosti: nepohodlné, nudné a nemoderné. Našťastie to dnes už nie je celkom tak. Existujú totiž výrobcovia pracovného oblečenia, ktorí sa neboja spojiť praktickosť a módu. Stačí len nájsť tie správne kúsky vhodné pre vás či pre vašich zamestnancov.

Aj pracovné oblečenie môže byť módne

Aj pracovné oblečenie môže byť módne (Zdroj obrázka: pixabay.com)

Spojte príjemné s užitočným

Ak je pre vašu prácu nevyhnutné pracovné oblečenie, malo by byť nielen funkčné, ale aj pohodlné a praktické. Okrem toho by vás malo ochrániť pred možnými zraneniami či úrazmi. Preto zamestnávatelia niekedy dbajú viac na jeho užitočnosť a cenu, než na jeho moderný vzhľad. Dnes sa našťastie dá skĺbiť príjemné s užitočným – to znamená, že pracovné oblečenie môže byť praktické i módne.

Najčastejšie používanými sú tričká, mikiny, vetrovky, košele, vesty, nohavice či kombinézy, na ktorých nechýba potlač alebo nášivka firemného loga, reklamný nápis prípadne meno zamestnanca. Jednotlivé kúsky sú šité z kvalitných materiálov, najčastejšie z bavlny alebo zo syntetických materiálov. Dokonca aj ich farebné prevedenie sa vie prispôsobiť vášmu firemnému dizajnu.

Nové materiály

Výrobcovia dnes pracujú aj s novými materiálmi, ako je napríklad nepremokavý a pohodlný softshell alebo fleece. Pôvodne išlo o materiál určený na výrobu turistického a športového oblečenia, svoje využite však našiel aj v pracovnej sfére, kde skvelo poslúži ako vrchná vrstva do chladnejšieho počasia.
Obľúbené sú aj rôzne modifikácie polyesteru, ktorý má široké uplatnenie v každom druhu práce. Klasická bavlna je rovnako dobrou voľbou vďaka jej vlastnostiam, ako je absorpcia vlhkosti, priedušnosť a šetrnosť k pokožke.

Pôsobivé farby a pohodlná obuv

S módou súvisia i farby, ktoré sa úspešne prebojovali aj do výroby pracovného oblečenia. Dnes si už bez problémov môžete vyberať spomedzi rôznych farebných kombinácií, abstraktných vzorov či ľubovoľnej potlače, vďaka ktorým je oblečenie veselšie a modernejšie. Zároveň tak reprezentujete vašu firmu, keďže oblečenie je to prvé, čo si na vás zákazníci či klienti všímajú.

Súčasťou pracovného oblečenia je aj kvalitná pracovná obuv a doplnky. Moderná ochranná obuv dnes môže vyzerať aj ako klasické tenisky alebo športová obuv. Pri ich výrobe sa používajú moderné materiály a techniky, pracovné topánky môže byť vybavené gélovou vložkou na tlmenie päty, priedušnou membránou, textilnou ochrannou výstužou či oceľovou špičkou. To všetko pre vaše pohodlie a pocit bezpečia pri práci.

Text: PR