6 alternatív pre iPhone miesto Instagramu

Nedávno svet obletela správa, že Facebook odkúpil Instagram za miliardy dolárov. Ak ste jeho používateľom a rozmýšľali ste, že by to mohlo mať nepriaznivý vplyv na jeho foto-zdieľanie, tak máme pre vás pár alternatív, ktoré by mohli nahradiť Instagram.

Picplz

Picplz je pekná foto – aplikácia, ktorá má podobné rozloženie ako Instagram. Môžete si v nej  zobraziť svoju vlastnú sieť, ktorá zahŕňa vaše vlastné fotografie a fotografie používateľov Picplz, ktorých zdieľate.  Aplikácia obsahuje priečinok Interesting, kde môžete nájsť fotky všetkých náhodných užívateľov a následne ich zdieľať. Picplz obsahuje rovnako ako Instagram sadu filtrov a rôznych editačných nástrojov, s ktorými budú vaše fotografie vyzerať dokonalo. Môžete orezať a otočiť fotografiu, pridať text, kresliť na fotografiu a nastaviť jas, kontrast, sýtosť, farba, ostrosť a ďalšie aspekty svojho záberu. Picplz samozrejme umožňuje tak ako všetky zaujímavé aplikácie zdieľať fotky na  Facebooku, Twitteri, Flickri, Tumblri, Posterouse a Foursquare.

Aplikácia je Free na stiahnutie tu.

PicYou

Teraz, keď má Instagram finančnú podporu od Facebooku, môžu vývojári za PicYou pýtať viac. Keďže PicYou je dokonalá kópia Instagramu. V dolnej časti obrazovky má rovnako päť tlačidiel : Feed, Popular, Fotoaparát, Aktivity a Profil. PicYou má jednoduché ovládanie, podobne tiež ako to v Instagrame.  Priateľov si môžete nájsť cez Facebook alebo Twitter. Filtre sú podobné ako tie v Instagrame, ale PicYou má tlačidla v hornej časti obrazovky, ktoré vám umožnia prepínať medzi filtrom a rámom. Po nahraní fotografie do svojho Feed PicYou, ju môžete zdieľať cez Facebook alebo Twitter.

Aplikácia je Free na stiahnutie tu.

Hipstamatic

Hipstamatic sa môže pochváliť  retro dizajnom a zábavou, ktorú si s ním užijete.  Funguje ale v opačnom smere ako väčšina foto – aplikácií, vrátane Instagramu . Núti vás totiž to použiť filter na snímke pred odfotením, nie po ňom. Môžete upraviť vzhľad vašich fotografií výberom rôznych objektívov a typov filmov, ale je nutné, aby tieto voľby boli pred stlačením spúšte. Hipstamaticobsahuje tiež  svoju vlastnú sociálnu sieť, vaše možnosti zdieľania sú Facebook, Twitter, Tumblr, Flickr, a už aj Instagram. Aplikácia ponúka kopec objektívov, bleskov a  filmov.

Aplikácia stojí 1,59 € na stiahnutie tu.

Hipster

Hipster je ladený ako Instagram lenže v pohľadnicovom štýle. Obsahuje takisto ako vyššie spomínané foto – aplikácie vlastnú sieť, kde  môžete nájsť a sledovať ostatných užívateľov. Na rozdiel od Instagramu však  fotky nie sú štvorcové, ale obdĺžnikové. Takisto obsahuje celý rad filtrov, motívov, z ktorých každý má trochu pohľadnicový vzhľad fotografie.  Môžete tiež zdieľať svoje fotky na sociálnych sieťach takisto na Tumblre, Foursquare a Flickri.

Aplikácia je Free na stiahnutie tu.

 Pinweel

Pinweel je trochu ako Google +. Nemá veľa používateľov, môžete vytvárať skupiny, albumy tak ako v Google + pre zdieľanie fotografií u vybraných skupín. Môžete vytvárať verejné alebo súkromné ​​albumy, pozívať priateľoví prezerať a zdieľať svoje fotografie. Niektoré albumy sú verejné, Pinweel má čosi ako svoju sieť, kde si môžete prezerať fotografie od iných užívateľov a postupne dopĺňať nových ľudí na zdieľanie. Aplikácia má len 10 filtrov, a má oneskorenie pár sekúnd pokým vám upraví fotografiu do vami zvoleného filtra. Ak vývojári  urýchlia aplikáciu a pridajú nejaké ďalšie filtre, môžu odstrániť môj názor na podobnosť s Google +.

Aplikácia je Free na stiahnutie tu.

Camera +

Ak hľadáte najlepšiu cestu ako prejsť z Instagramu do lepšej foto – aplikácie, tak práve pre vás je tu Camera + . Obsahuje veľké množstvo nástrojov aby ste sa mohli pekne vyhrať so svojimi fotografiami. Napríklad môžete zvlášť nastaviť zaostrenie a expozíciu. Editačné nástroje sú zjednodušene povedané – bez posuvníkov. Okrem otáčania a orezávania, stačí vybrať scénu a rámček a môžete upravovať vzhľad vašich fotografií. Camera + obsahuje veľkú zbierku filtrov, ktoré obsahujú aj filtre podobné ako v Instagrame. Môžete si však dokúpiť deväť ďalších filtrov.Vaše možnosti zdieľania sú obmedzené na Facebook, Twitter a Flickr .

Aplikácia stojí 0,79 € na stiahnutie tu.