5 tipov na darček za vysvedčenie

Dnešný deň dostali tisíce žiakov za svoju celoročnú snahu odmenu v podobe vysvedčenia. My vám prinášame päť tipov, čím by ste ich mohli tento rok potešiť. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

iPad

Ako prvý vhodný darček za vysvedčenie tu máme iPad. Tento tablet od firmy Apple je skvelou pomôckou pre štúdium, a taktiež skvelo poslúži aj na bežné veci ako surfovanie na webe, hranie hier, čítanie e-kníh a podobne. Ak sa pýtate,  že aký je rozdiel medzi notebookom a tabletom, tak to je najmä praktickosť. Predstavte si,  že idete s notebookom do školy. Zaberie vám v taške veľa miesta a navyše kým ho v škole rozložíte a zapnete tak to trvá celkom dlho. Ipad je tenký ako klasický zošit, a tak sa vám bezproblémov zmestí do akejkoľvek tašky a navyše jeho zapnutie je bleskové. Ak chcete urobiť na iPade do školy nejakú prezentáciu alebo niečo napísať vo Worde nie je problém. Na Appstore je pre iPad kopec skvelých aplikácií pre študentov,  za zmienku stojí spomenúť balíček iWork, ktorý rozhodne využijete. Takže pre štúdium rozhodne iPad!

A.R Drone helikoptéra

Obľubuje váš syn letecké modely? Tak prečo mu nedopriať túto perfektnú RC helikoptéru ovládanú prostredníctvom vlastného iZariadenia. AR.Drone sa pripája na iPhone (alebo iPod Touch, poprípade iPad) prostredníctvom Wi-Fi. Jeho telo obsahuje dve kamery – čelnú a vertikálnu a ultrazvukový výškomer. Kamery slúžia na streamovanie obrazu, teda AR.Drona a všetkého, čo sa okolo neho deje do iPhonu. Rozšírená realita znamená v praxi to, že na displeji iPhonu vidíte AR.Drona tak ako figuruje v priestore a zároveň ste schopní s ním aj strieľať, čo vidíte iba na displeji. Na displeji teda vidíte realitu rozšírenú o výstrely a výbušné efekty. Zakúpiť si ju môžete tu.
Je to skvelá hračka nie len pre deti, s ktorou si užijete kopec zábavy. Viac sa dozviete v tomto videu.

 E-kniha

Potešte svoje deti knihou. E-knihou! V poslednej dobe sa stali elektronické knihy veľmi populárnymi. Je to samozrejme tým, že doba ide dopredu a dnes už pre nás elektronické knihy, tablety, atď. nie sú ničím neznámym. U nás sa podľa mňa najviac venuje elektronickým knihám stránka ibookmarket.sk , kde nájdete skvelé knižky nie len pre deti. Máme s nimi veľmi dobre skúsenosti a ich knihy sú ozaj zaujímavé. A tak určite odporúčame jednu z nich zakúpiť ako správny darček za vysvedčenie.

Púzdra na ochránenie svojich miláčikov

Ak vaše dieťa vlastní nejaké iZariadenie, tak rozhodne odporúčame si ho poriadne ochrániť. Produkty Applu určite nepatria do kategórie lacnej techniky, a tak sa púzdro za pár eur určite hodí. Na trhu nájdete kopec púzdier, avšak ktoré je to najlepšie sa nedá povedať. Každé má svoje pro a proti. Na Slovensku je jediný predajca venujúci sa špeciálne iba obalmi a krytmi pre Apple miláčikov, a to je rozhodne innocentstore.com, s ktorými mám taktiež osobne veľmi dobré skúsenosti a určite ich doporučujeme. Radi vám poradia to správne púzdro ako šité na mieru.

Nike +

Obľubuje vaše dieťa rôzne športy? Ak máte doma mladého športovca, ktorý okrem iného aj rád behá, máme  pre vás výborný tip. Veľmi modernou a obľúbenou záležitosťou a technickou podporou pre behanie sa stal Nike+ Sport Kit. Táto technická vecička, ktorej princíp si hneď objasníme, vznikla za spolupráce spoločnosti Apple. V podstate sa jedná o princíp, keď vaše botasky na behanie v sebe majú zavedený senzor, ktorý je spojený s vašim iZariadením. Je to vlastne akási súprava bezdrátového vysielača, ktorý vám pri behaní umožňuje  poslúchať hudbu a pritom merať rôzne parametre, ako je vzdialenosť, ktorou ste ubehli, kalórie, ktoré ste spálili, rýchlosť akou ste bežali, či aký ste počas behania mali tep. Tieto údaje si potom môžete nahrať do vlastného počítača, a to aj na „webovú stránku“ www.nikeplus.com.