Axis uvádza cenovo výhodné termálne kamery

Termálna technológia sa cení kvôli tomu, že dokáže zabezpečiť spoľahlivú detekciu s nízkym podielom planých poplachov, ale až doteraz bola cena vysoko kvalitných termálnych kamier mimo možnosti organizácií s menšími rozpočtami.

Uvedením prvých termálnych kamier v základnom rade P sprístupnila spoločnosť Axis Communications prednosti termálneho snímania širšiemu okruhu zákazníkov a v mnohých iných prostrediach, než tomu bolo predtým. Cenovo výhodné kamery prinášajú možnosti termálneho “videnia” aj pre malé a stredne veľké systémy s obmedzeným rozpočtom a umožňuje detekovať vniknutie a identifikovať povahu incidentov bez toho, aby dochádzalo k porušeniu práva na zachovanie nedotknuteľnosti identít dotknutých osôb.

martina-300Martina Lundh, globálna produktová manažérka spoločnosti Axis Communications, vysvetľuje prínosy termálneho snímania: „V prostrediach, kde je absolútne nevyhnutné zachovávať súkromie osôb – napríklad v školách a opatrovateľských domovoch – dokáže termálne snímanie detekovať incidenty bez toho, aby sa odhalili detaily konkrétnych osôb v zábere. V spojení s analytickými nástrojmi vedia tieto nové kamery upozorniť alebo spustiť poplach vždy, keď napr. pacient alebo ubytovaná osoba spadne, vďaka čomu môže personál okamžite zasiahnuť. V opatrovateľských domovoch môžu zamestnanci sledovať pacientov a obyvateľov na diaľku, aby mohli pracovať efektívnejšie, a bez toho, aby svojich pacientov a obyvateľov rušili. Rovnako tak je možné používať termálne zobrazovanie pre sledovanie pohybu študentov v škole, pričom personál nemusí byť fyzicky prítomný v každej miestnosti alebo chodbe a rušiť tým súkromie študentov. Okrem toho môžu byť kamery použité vo vnútri školy i mimo nej k zisťovaniu neoprávneného vstupu pred vyučovaním, počas neho alebo po jeho skončení.“