12 tipov na darček ku dňu matiek

Obľubuje  vaša mama Apple zariadenia? A ešte stále ste pre ňu nenašli ten správny darček? Práve pre vás sme vytvorili zoznam 12-tich originálnych darčekov k blížiacemu sa dňu matiek (13.mája). Rozdelili sme to do niekoľkých kategórií so štipkou humoru.

Technická mama

Bojí sa vaša mama technológie? Vie “ísť do” svojho e-mailu a verí, že celý internet existuje vnútri Google.sk? Potom potrebuje iPad.

Apple tablet dokáže robiť veľa vecí, ale snáď najdôležitejšie, čo nemá robiť je strašiť ľudí. S jediným dotykom na tlačidlo Domov, predídete možnosti inštalácie škodlivého softvéru. Je to ideálny počítač pre ľudí, ktorí sa boja počítačov.
Na iPade si tak bude môcť jednoduchšie prezerať maily, čítať jej obľúbené časopisy/noviny, browsovať po internete, pozerať jej obľúbené filmy a sem-tam si niečo povybavovať do práce.

Stačí zakúpiť iPad 2, ktorý sa pohybuje od 390€ tu alebo si prečítajte Čo nové priniesol “iPad 3″ ? a môžete investovať aj do 3, ktorá sa pohybuje od 479€ tu.

Podprsenka JoeyBra

 

Čo môže byť viac trapné, ako keď syn kupuje podprsenku pre svoju mamu? Ale keď jej kúpite low-tech podprsenku s vreckami, vaša mama to nesmierne ocení.

Volá sa JoeyBra, a má na bokoch priehľadné vrecká , do ktorej si môže vaša mama uložiť iPhone, kreditné karty alebo peniaze. JoeyBra stojí 30 dolárov, a vaša mama nikdy nebude trpieť pohľadmi, že bude videná s technikou na verejnosti.

Varovanie: Uloženie  telefónu priamo pod spotené podpazušie by mohol byť cestou ku katastrofe.

Nemotorná mama

Odolné puzdro

Možno nechcete priznať, ale máte nemotornú mamu, ženu, ktorá je tak sladká ale nikdy by ste jej nič od čoho by závisel váš život do ruky nedali. Ak má vaša mama motorické zručnosti troj-ročného batoľaťa, a ak často počujete zvuky ako pády hrncov a rozbíjanie porcelánu, potom máte nemotornú mamu.

Našťastie, môžeme s tým niečo urobiť, aj keď to nemusí stačiť. Extreme Portfolio pre iPad dokonale ochráni vaš iPad pri bežných aj tých nebezpečnejších typov nárazov. Púzdro je vyrobené z materiálu, ktorý sa vlastne spevní  až pri náraze- absorbuje väčšinu sily. Vo vnútri má špeciálnu vrstvu, ktorá chráni aj vašu obrazovku.
Na internete sú dostupné videá testov, ako napr. pády bowlingových gúľ na púzdro. Zakaždým, iPad obstál bez najmenšieho škrabančeka.

Púzdro je možné zakúpiť tu za cenu 90$.

Spigen Glass Screen Protector

Kto sa naozaj zaujíma o zadnú časť iPadu? Koniec koncov, je to displej, ktorý je naozaj dôležitý. To je miesto, kde prichádza chránič obrazovky Spigen Glass Screen Protector . Je to tvrdený panel vyrobený zo skla, ktorý sa drží na prednej časti iPadu  a skoro ho ani nevidno. Pretože sa jedná o sklo, nie o plast, správa sa presne ako skutočná sklenená iPad obrazovka. Montáž je úplne jednoduchá- stačí jemne stlačiť stred  a sledovať, ako sa silikónové tesnenie automaticky šíri cez medzeru.

A ak ho náhodou poškrabete, budete jednoducho musieť kúpiť 70 dolárovú náhradu a nie úplne nový iPad.

Športová mama

Nike+ FuelBand

O tomto náramku sme vás už informovali v článku Nike+ FuelBand – Všetko sa počíta Jedná sa o jednoduchý náramok s technológiou využiteľnou pre každý šport. Ak je vaša mama amatérsky bežec, trénerka alebo vrcholová športovkyňa. Nike+ vám pomôže zaznamenať a spracovať všetky dôležité údaje od počtu kilometrov, ktoré ste nabehali po množstvo kalórii, ktoré ste spálili. Náramok je stále aktívny a stále v strehu, aby vás motivoval k lepším výkonom. Cena tohto fitness príslušenstva je 149 dolárov. Zatiaľ je spustení iba predpredaj, o ktorý je veľký záujem. Ak vás táto lifestyle-ová novinka oslovila, objednať si ju môžete na stránke Nike+ FuelBand.

Quad Lock iPhone Mount

Trávi vaša mama svoje dni  v telocvični alebo na prechádzke na bicykli namiesto sedenia doma a hrania sudoku? Dobré pre ňu. Avšak, mohli by ste urobiť vec ešte lepšiu pre ňu tým, že jej kúpite tento geniálny Quad Lock iPhone Mount a tak  môže navštíviť telocvičňu a hrať sudoku v rovnakom čase.

Quad Lock iPhone Mount je iPhone púzdro a držiak, ktorý môžete použiť na bicykel, kočík alebo proste na všetko. Tento doplnok na Slovensku bohužiaľ nekúpite ale dokážu ho doviesť priamo k vám domov za 40 $ tu.

Domáca mama

Twelve South Hover Bar

Je vaša mama väčšinou doma? Máme tu aj pre taký tip mám nejaké tie vecičky. O tomto skvelom pomocníkovi sme vás už takisto informovali v článku Hoverbar – Efektívny pomocník určený na prácu. Písanie a práca na klasickom PC alebo Macu niekedy vyžaduje viacero otvorených okien, ako je pre systematické písanie zdravé. Prepojiť druhy monitor k hlavnej ploche vie byť pekne komplikované a práve k jednoduchosti a pohodlnosti pri písaní sa hlási iPad. Pad a jeho okamžite použitie je veľký pomocník, no jeho poloha v porovnaní s hlavným monitorom je nepraktická a znižuje efektívnosť pri práci. Výšku a uhol naklonenia iPadu je takmer nemožné zladiť do jednej roviny a práve to sa snaží zmeniť Hoverbar.

Príslušenstvo Hovebar si môžete objednať za 80 dolárov prostredníctvom oficiálnej stránky Twelve South tu.

Logitech Ultrathin Keyboard Cover

Určite nie je nič príjemné, pokiaľ vaša mama píše dlhé e-maily alebo nejaké projekty na svojom iPade a nie vždy sa trafí na to správne písmenko prípadne zabudne interpunkčné znamienka. Na to je stvorená klávesnica, ktorú sme nedávno recenzovali v článku >Najlepšia klávesnica pre váš iPad.

Predstavujeme klávesnicu Logitech Ultrathin Keyboard Cover Logitech. Jedná sa ultratenkú klávesnicu, ktorá je inšpirovaná známym Smart Coverom. Na iPade drží vďaka magnetom tak ako je to u Smart Coveru. Takisto je kompatibilná zo všetkými modelmi iPadov.

Na rozdiel od ostatných klávesníc, ktoré nevyzerajú dvakrát najkrajšie je Logitech klávesnica designovou “bombou”. Vďaka svojmu ultratenkému designu vyzerá na iPade skvelo a zadná časť klávesnice je pekne zladená zo zadnou hliníkovou časťou iPadu. Celý iPad aj s klávesnicou vyzerá ako keby bol z jedného kusu hliníka a tak pripomína tenký notebook.

Klávesnica je pomerne celkom drahá. Predáva sa za nekresťanskú cenu 99 $ .

Mama s citom pre umenie

Papernomad

Ak má vaša mama vzťah k umeniu, nie je nič vhodné ako púzdro pre jej iPad, iPhone alebo Macbook. Na toto púzdro ,  môžete písať, maľovať, pečiatkovať alebo tlačiť kedykoľvek a kdekoľvek. Táto zbierka poznámok, grafík a náčrtov premení každý Papernomad na jedinečného spoločníka, ktorý rozpráva príbeh svojho majiteľa. Papierové puzdrá sú vlastne plátnom pre vaše spomienky zachytávajúce stopy v podobe rýchlych náčrtov, poznámok, škvŕn od kávy, odtlačkov prstov či telefónnych čísel. Papernomad je priekopníkom vo výrobe puzdier vyrobený z patentovaného kompozitného papiera.Viac sa môžete dočítať v našom článku Papernomad – obaly s príbehom.

Toto púzdro sa predáva v hodnote 40 eur tu.

Stylus Jot

Ak vaša mama využíva aplikácie určené na kreslenie v skicári alebo na trošku zložitejšie úpravy, tak tu pre ňu máme Jot stylus.

Spoločnosť Adonit vytvorila zaujímavý koncept stylusu, pera určeného pre dotykovo-kapacitné displeje. Adonit prináša precíznu kresbu pera a inovatívny dizajn. Kovové telo Jot je dobre vyvážené a ideálne padne do ruky. Precízne kopíruje váhu a tvar klasického tuhového pera, čím sa v ruke drží prirodzenejšie. Unikátnu presnosť guličkového mechanizmu, ktorý pevne udržuje hrot stylusu na dotykovom displeji, ocenia hlavne grafici a ľudia, ktorí radi kreslia a zaznamenávajú svoje nápady a inšpirácie. Táto vlastnosť umožňuje používať Jot v rôznych uhlov a tým sa zvyšuje jednoduchosť jeho využitia, pretože nahradzuje spôsob držania ceruzky alebo pera. Viac už v našom dávnejšom článku Jot – No more fingering.

Mama, ktorá miluje varenie

Chef Sleeves

Nie je nič lepšie ako keď sa vraciate domov z dlhej cesty alebo z internátu, prídete domov a vaša mama má pre vás nachystané nejaké chutné jedlo. Povedzte jej ďakujem týmto darčekom.

Chef Sleeves sú vodotesné, odolné vaky na ochranu vášho iPadu. Výborne sa hodia najmä v kuchyni pri varení ak vaša mama pripravuje nejakú špecialitu a potrebuje sa pozerať pri tom aj do receptu. Takto môže mať recepty uložené v iPade a nemusí sa báť, že ho nejako poškodí alebo, že sa mu niečo stane.

Tento obal môžete kúpiť tu a nájdete tam taktiež ďalšie výhody, načo je vhodný.

Držiak pre iPad

Tento držiak pre iPad sa dokonale hodí do kuchyne a je taktiež skvelým designovým doplnkom. Je vyrobený z hliníka. Hodí sa ako pre smartfóny, tak aj pre tablety. Na stenu sa buď prilepí, alebo prišrúbuje. Nemusíte sa báť, že vám váš iPad spadne. Držiak dokonale drží tablet a predchádza tak možnému pádu.

Aj tak si myslím, že vašu mamu nič tak nepoteší ako keď jej niečo ručne vyrobíte sami. Preto pozrite do našich Tipov a Trikov a skúste niečo vyrobiť. Dúfam, že sa vám naše nápady páčili a naďalej nás sledujte.